FreshMail.pl
Płytki heksagonalne wreszcie w programach do projektowania wnętrz!

Rosnąca popularność płytek heksagonalnych sprawiła, że firma CAD Projekt K&A postanowiła jako pierwsza w Polsce wprowadzić do funkcjonalności programów CAD Decor i CAD Decor PRO możliwość tworzenia rozbudowanych układów z takich materiałów.

Dzięki temu proces projektowania jest prosty, szybki oraz intuicyjny, dostępny dotychczas jedynie dla płytek prostokątnych. Zachęcamy do aktualizowania programów i pobierania baz sześciokątnych płytek ze strony producenta. Więcej informacji znajduje się w dziale „aktualności” na stronie producenta.

Programy zostały wzbogacone o funkcjonalność, która pozwala nałożyć płytki heksagonalne na ścianę jednym ruchem ręki, tak jak dotychczas układać można było tylko płytki prostokątne. Ponadto możliwe jest przygotowanie układu, zapisanie go w programie i używanie dowolną ilość razy, co znacznie przyśpiesza działanie. Usuwanie pojedynczych płytek z miejsc, które nie mają być nimi pokryte, jest bardzo proste. Podobnie z usuwaniem pojedynczych elementów, w sytuacji gdy istnieje potrzeba przygotowania oryginalnego wzoru – zapewnia na swojej stronie producent. Wklejanie pojedynczych płytek jest też wygodne, ponieważ każdy z wierzchołków jest jednocześnie aktywnym uchwytem.

Heksagony w CAD Decor – także z wyliczeniami

Ponadto programy, zgodnie z wytycznymi producentów, obliczają ilości materiału w metrach kwadratowych lub sztukach.

Moduł projektowania płytek ceramicznych, który dostępny jest do programu CAD Kuchnie, nie umożliwia obsługi układów. Ponadto ze względu na skomplikowany proces dodawania płytek do bazy, nie ma możliwości dodawania własnych płytek w formacie heksagonalnym. Nowa funkcjonalność jest dostępna dla użytkowników, którzy posiadają aktywny pakiet serwisowy i tym samym dostęp do najnowszej aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl