FreshMail.pl
Autor Rooms – tu poznasz Warszawę i polski design

W przestrzeniach zabytkowego apartamentu, w kamienicy przy ul. Lwowskiej 17 w Warszawie mieści się hotel butikowy Autor Rooms. To miejsce dla tych, którzy cenią dizajn i oczekują gościnności uszytej na miarę. Na szczególną naszą uwagę zasłużyły rozwiązania łazienkowe obiektu – udowadniające, że bardzo ciekawy efekt można osiągnąć także na niewielkiej przestrzeni.

Autor Rooms to 180 mkw, na których mieszczą się 4 pokoje, kuchnia oraz salon z barem. Hotel powstał z inicjatywy Mamastudio – znanej, warszawskiej pracowni zajmującej się tworzeniem komunikacji wizualnej marek.

Naszym celem jest stworzenie nowej jakości na rynku noclegów w Warszawie. Chcemy wypełnić niszę pomiędzy tanimi hostelami i kwaterami prywatnymi a z drugiej strony sieciowymi i luksusowymi hotelami. Autor przyciąga ludzi poszukujących piękna, bezpretensjonalnej atmosfery i kontaktu z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Nasi goście są zainteresowani polską kulturą, sztuką i wzornictwem – przekonują gospodarze.

Polscy twórcy

Wnętrza zaprojektował niezależny architekt Mateusz Baumiller, a dopieścić je pomagają zaprzyjaźnieni twórcy. Kuratorzy z Galerii Starter ozdobili przestrzeń oryginalnymi dziełami sztuki. Projektanci mody z ZuoCorp zaprojektowali dla szlafroki, w łazienkach można znaleźć ekologiczne polskie kosmetyki Tołpa oraz nagrodzoną Red Dotem armaturę marki Bisk.

Zabytkowa tkanka architektoniczna w postaci sztukaterii, starych skrzypiących podłóg i patyny będzie stanowiła znakomitą i dyskretną otoczkę dla awangardowych prac. Każdy pokój jest inny. Za dizajnerskie meble i przedmioty odpowiadają: Beza Projekt, Maria Jeglińska, Comforty, Segiet Oniszh, Ultralight, Purpura i Bisk. Założyciele będą nieprzerwanie starali się gromadzić w swoim hotelu dzieła najciekawszych polskich twórców i lokalne marki.

– Jeżeli gość szczególnie zakocha się w którymś z elementów wyposażenia umożliwimy mu jego zakup i skontaktujemy z twórcą odpowiedzialnym za dany projekt – mówią założyciele – Mamy nadzieję, że Autor będzie kolejnym powodem dla nas do zawiązywania nowych znajomości. Każdego gościa zamierzamy traktować jak przyjaciela, któremu chcemy dać wszystko to, co mamy najlepsze. Pokażemy im nasze ulubione kawiarnie, uliczki, galerie i bazarki. Mamy nadzieję, że zarazimy ich naszą miłością do Warszawy.

Prawdziwe oblicze miasta

W hotelu Autor Rooms razem z kluczem do pokoju goście dostają klucz do miasta. Gospodarze opracowali dla nich subiektywną mapę najciekawszych miejsc i opcjonalne trasy tematycznych wycieczek.

Spragnieni kultury mogą liczyć na kuratorskie zwiedzanie wystaw, zainteresowani modą poznają pracownie lokalnych projektantów i najlepsze butiki. Ci, którzy chcą doświadczyć nocnego klimatu Warszawy mogą liczyć na wejście na najlepsze imprezy, bezpieczny powrót i wypoczynek w wygodnym łóżku.

Rano serwowane jest śniadanie robione na miejscu z lokalnych, ekologicznych produktów. Goście poznają tutaj nie tylko miejsca, ale także otwartych kreatywnych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zaplanować zupełnie niestandardowy pobyt na miarę może pomóc też concierge gotowy spełnić wszelkie potrzeby i życzenia gości.

– Warszawa jest pięknym miastem z wyjątkową atmosferą i kiepską promocją. Ma znacznie więcej do zaoferowania niż Stare Miasto i kolorowe fontanny, czego autorzy najpopularniejszych przewodników zdają się nie dostrzegać. My uwielbiamy nasze miasto i znamy wszystkie jego zakamarki. Chcemy, żeby nasi goście mogli zwiedzać Warszawę poza nudnym turystycznym szlakiem i odkryć jej autentyczne oblicze – mówią gospodarze.

Hotel Autor Rooms sprawdza się również jako miejsce spotkań biznesowych i tło dla sesji zdjęciowych oraz imprez promocyjnych. Pomieszczenia można opróżniać z łóżek i mebli co daje swobodę aranżacji.

Zdjęcia: Basia Kuligowska i Przemek Nieciecki / PION fotografia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl