FreshMail.pl
Znamy laureatów Red Dot 2017

Jury konkursu Red Dot 2017 podjęło decyzję dotyczącą rozdziału tegorocznych nagród w kategorii Product Design. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w lipcu i wtedy świat pozna oficjalnie wszystkich laureatów. Ale my znamy już tych związanych z łazienką i możemy nieco uchylić rąbka tajemnicy.

Dotąd produkty wyposażenia łazienek konkurowały w tej samej kategorii w produktami przeznaczonymi do higieny osobistej – trymerami, golarkami, szczoteczkami do zębów itp. W roku bieżącym dokonała się zmiana i dotychczasową kategorię poświęconą łazience rozbito na trzy osobne. W oddzielnej znalazły się przybory do higieny osobistej, w innej meble łazienkowe i wyposażenie łazienki, własną kategorię dostała też armatura łazienkowa. Nas z oczywistych względów interesują te dwie ostatnie.

Armatura łazienkowa Red Dot 2017 (Bathroom taps and shower heads)

Jury w tej kategorii nagrodziło w sumie 37 produktów. Tytuł Best of the Best otrzymały:

– jednouchwytowa bateria umywalkowa GO, prod. TOTO

– baterie Edge, prod. JOMOO Kitchen & Bath

– Methven Aio Aurajet Twin Shower System, Methven

Pod względem liczby otrzymanych nagród zwycięzcą w tej kategorii okazała się firma Hansgrohe, która otrzymała w sumie 5 nagród, w tym m.in. Za rodzinę produktó marki AXOR Uno Zero/Select oraz serię baterii marki hansgrohe – Metropol.

Meble i wyposażenie łazienki Red Dot 2017 (Bathroom and sanitary furniture)

W tej kategorii – mieszczącej akcesoria, odpływy, ceramikę, meble, lustra, wanny, kabiny prysznicowe i inne wyposażenie łazienki nie będące armaturą – jury konkursu przyznało w sumie 20 tytułów Red Dot. Dwa z nich uhonorowano dodatkowo jako Best of the Best:

– umywalkę Catino Doppio, pochodzącą z systemu I Catini marki Cielo, proj. A.P.G. Studio

– umywalkę Today, marki ARBI, proj. Meneghello Paolelli Associati

W tej kategorii panuje większa demokracja, maksymalna liczba nagród przypadająca na jedną markę to 2. Po tyle nagród zdobyły Kohler, Cielo, Duravit oraz Viega.

Pełną listę laureatów Red Dot Product Design w tych kategoriach opublikujemy w lipcu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wybranych w galerii.

Łącznie
1
udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl