Grupa Tubądzin za kwotę 80 milionów złotych firma wybudowała automatyczny magazyn wysokiego składowania w swoim Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym w Cedrowicach. Inwestycja pozwoli obsłużyć ponad 50 000 TIR-ów rocznie. Byliśmy na oficjalnym otwarciu nowego Centrum.
Modernizacja Centrum Logistycznego to element długofalowej strategii rozwoju firmy. Umożliwia ona w pełni elastyczną, optymalną czasowo kompletację i wysyłkę asortymentu towaru, dostosowanego do zindywidualizowanych zamówień odbiorców. Inwestycja realizowana była we współpracy z renomowanymi firmami – generalnym wykonawcą robót budowlanych i dostawcami zaawansowanej technologii magazynowej, cenionymi za profesjonalne osiągnięcia na rynku krajowym i za granicą.
Rozbudowa Centrum Logistycznego, która kosztowała 80 mln zł, a także niedawne modernizacje w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie o wartości 40 mln zł, są kolejnymi etapami rozwoju Grupy Tubądzin – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin.
Dzięki inwestycji udało się przyspieszyć i zoptymalizować procesy logistyczne, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Działania te umożliwiają nam jeszcze lepszą obsługę naszych klientów– dodaje Mirosław Jędrzejczyk i zapowiada kolejne inwestycje. – Nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy. Wkrótce rozpoczniemy rozbudowę naszej sieradzkiej fabryki o drugą linię do produkcji wielkoformatowych gresów. Wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych umożliwia Grupie Tubądzin spełnianie wszelkich – często bardzo rygorystycznych – norm dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktu, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Zaawansowane technologie, wysokie standardy jakościowe i atrakcyjne wzornictwo to elementy strategii konieczne do utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku. Konieczne, ale niewystarczające. Niestety, poza wyzwaniami właściwymi dla działania w naturalnym środowisku zdrowej konkurencji, napotykamy także na bariery o charakterze administracyjnym, wynikające z decyzji podejmowanych przez władze innych państw. Z niepokojem śledzimy informacje o możliwym nałożeniu przez Ukrainę ceł na płytki importowane z Unii. Bardzo liczymy w tym przypadku na zdecydowaną i skuteczną reakcję zarówno ze strony władz krajowych, jak i unijnych. Polska to trzeci, co do wielkości, producent płytek ceramicznych w Europie. Nie chcemy dopuścić do tego, aby nasza branża znalazła się w sytuacji, jakiej wcześniej doświadczyli polscy eksporterzy wołowiny.
LINKEDIN
Grupa Tubądzin wydała dużo złotówek na nowe Centrum Logistyczne. Ok. 80 mln złotych (o czym tutaj mówiła nam Jolanta Gałązka). Wpadliśmy sprawdzić czy warto było. Warto było. Robi wrażenie. Bonusem były kreacje płytkowe i modowe od Maciej Zień . Zobacz naszą fotorelację na Linkedin.
Nowa jakość
Centrum Logistyczne podzielone jest na dwie strefy. W pierwszej z nich składowanych i magazynowanych jest 20 000 palet na regałach o wysokości 9,5 metra. Druga ze stref odpowiada za kompletację i wysyłkę zamówień do dystrybutorów. W tej strefie znajduje się także magazyn paletowy o wysokości 23 m, mieszczący blisko 9 000 palet z płytkami największej rotacji. Z kolei podwojona liczba ramp załadunkowych optymalizuje czas załadunku i wysyłki towaru.
Stawiamy na najnowsze technologie, które gwarantują najlepszą jakość usługi i komfort pracy – mówi Jolanta Gałązka, Dyrektor Logistyki. W nowej części magazynu składowany jest ładunek o wadze przekraczającej 10 000 000 kg. Dzięki systemowi taśm i przenośników oraz 8 układnicom paletowym, poruszającym się z prędkością 3 m/s, płytki sprawnie docierają do stanowisk kompletacyjnych. Jeden pracownik może realizować w tym samym czasie aż 4 różne zamówienia. Pomagają mu w tym mechaniczne urządzenia chwytające, dzięki którym jedną ręką można przenieść ładunek o wadze 210 kg – dodaje Jolanta Gałązka.
Palety dostarczane są do magazynu przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC (Programmable Logic Controller), a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC (Material Flow Control) i WMS (Warehouse Management System).
W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany miniload, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach.
Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.tubadzin.pl/centrum-logistyczne