Jak zapewniają organizatorzy, Cevisama 2020 osiągnęła swoje cele marketingowe. Powierzchnia wystawiennicza już pięć miesięcy przed rozpoczęciem była wyprzedana w 90 procentach. Teraz jest czas by dotrzeć do jak największej liczby odwiedzających – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Tak, by ściągnąć do Walencji najlepszych specjalistów w dziedzinie dystrybucji płytek i wyposażenia łazienek, a także architektów, dekoratorów oraz projektantów wnętrz.
Gość CevisamaLab
Środkiem do tego celu jest m.in. zaproszenie na Cevisamę duńskiego architekta Bjarke Ingelsa. To obecnie jedno z czołowych nazwisk w międzynarodowej architekturze. Weźmie on udział w Forum Architektury i Projektowania CevisamaLab. Jest to inicjatywa kulturalna Cevisama, która co roku zaprasza wiodące nazwiska z branży architektury i projektowania wnętrz. Do najbardziej znanych projektów jego pracowni BIG Architecst należą m.in. VIA 57 West i 2 World Trade Center w Nowym Jorku, Europa City w Paryżu, siedziby Google w Kalifornii i Londynie czy The Twist – muzeum w parku Kistefos w Norwegii.
Duńczyk otrzymał wiele wyróżnień, takich jak Nagroda Kultury Księcia Danii w 2011 r., Złoty Lew na Bienale w Wenecji w 2004 r., Nagroda ULI za doskonałość w 2009 r. W 2011 r. The Wall Street Journal okrzyknął go najbardziej innowacyjnym architektem, a w 2016 r. pojawił się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Karierę zawodową łączy z akademicką, nauczając na uniwersytetach, w tym na Harvardzie, Yale, Kolumbii i Rice. Jak charakteryzują projektanta organizatorzy Cevisama 2020 – Ingels jest liderem w dziedzinie zrównoważonego hedonizmu w architekturze, który łączy kwestie środowiskowe i społeczne.
Również w naszym kraju będzie realizowany projekt studia Bjarke Ingelsa. Stworzył on koncepcję Towarowa 22 – miejskiego kwartału pomiędzy ulicami Towarową i Miedzianą w Warszawie. Projekt ma łączyć historię z nowoczesnością i ma w tym miejscu w europejskim stylu odtworzyć zniszczoną przez wojnę tkankę miejską.
Fot. otwierające: Cevisama 2019