FreshMail.pl
Wnętrzarskie trendy na 2018 rok – ofensywa pomarańczu i przestrzeń tech-free

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku i nadchodzi czas podsumowań minionych miesięcy oraz przewidywań co wydarzy się w kolejnych. Jest to więc również dobry czas na to, żeby zadać pytanie jakie będą wnętrzarskie trendy na 2018 rok. Prezentujemy pierwsze prognozy.

Według marki Technistone, w 2018 roku w naszych aranżacjach wciąż będzie dominował motyw przyrody, jednak w zupełnie innym wydaniu – zdecydowanie bardziej energicznym oraz wzbogaconym w nasycone tonacje.

Nowa odsłona naturalnych wnętrz

Kremy, beże, zielenie, brązy i szarości, czyli kolory ziemi, to najmodniejsze barwy 2017 roku. W nadchodzących miesiącach architekci oraz projektanci wnętrz zachęcają do zestawienia ich z pomarańczem, odcieniem rdzy oraz czerwienią. Tym sposobem pragną nadać stylizacjom wyrazistości oraz dynamiki.

Równie modny będzie fiolet, a dokładnie Ultra Violet, czyli odcień wybrany przez amerykański instytut Pantone, jako główny kolor 2018 roku. Ta niezwykle nasycona barwa z pewnością nada aranżacjom charakteru. Aby jednak stworzyć wnętrze pełne dobrego smaku, należy kierować się umiarem, dlatego tak istotne okazuje się zestawienie energicznych barw z bardziej stonowanymi.

Kolor roku 2018 wg Pantone: Ultra Violet. / fot. mat. prasowe
Kolor roku 2018 wg Pantone: Ultra Violet. / fot. mat. prasowe

Wnętrzarskie trendy na 2018 rok to też rezygnacja z technologii

Ciekawym trendem 2018 roku jest styl zwany „tech-free” promujący przestrzeń wolną od technologii. Oznacza to, że w nowoczesnych aranżacjach ze strefy odpoczynku muszą zniknąć wszelkie sprzęty elektroniczne: telewizory, komputery, laptopy, telefony etc. Takie rozwiązanie ma sprzyjać złapaniu oddechu w zgiełku codzienności oraz poprawie samopoczucia.

Stylistyka ta ściśle wiąże się z trendem życia w zgodzie z naturą. Obok nasyconych kolorów oraz stylu „tech-free” w 2018 roku we wnętrzach dominować będą motywy florystyczne i wzory geometryczne: trójkąty, heksagony i prostokąty, zdobiące ściany, tkaniny i dekoracje. Niezmiennie bazą stylizacji będą materiały organicznego pochodzenia – drewno oraz kamień.

Wnętrzarskie trendy na 2018 rok zapowiadają się bardzo ciekawie. Stylizacje, w których naturalność przenika się z feerią barw, a bujna roślinność z geometrią na pewno urzekną nas swoją kreatywnością.

źródło: Technistone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl