Projektantka wnętrz Ina Rinderknecht połączyła siły ze studiem architektonicznym Neon Deiss, aby odnowić, przebudować i rozbudować zabytkową willę na obrzeżach Zurychu. Celem było zachowanie historycznej istoty nieruchomości, przy jednoczesnym nadaniu jej ekskluzywnej i ponadczasowej estetyki.
Prace nad secesyjną willą w okolicach Zurichu, wybudowaną w 1914 roku wraz z domem szofera i barokowym parkiem krajobrazowym, trwały cztery lata. Obecnie wykorzystywana jest m.in. do organizacji seminariów i konferencji. Jednocześnie oferuje młodym stypendystom ze środowiska artystycznego możliwość pobytu. Każdy pokój w budynku, który od 1993 roku znajduje się na liście zabytków, został starannie odrestaurowany i przebudowany zgodnie ze ścisłymi wytycznymi historycznymi. Zachowano wiele oryginalnych tapet, tapicerowanych ścian i podłóg, a także część stolarki i zabytkowych opraw oświetleniowych.
Klasyczna estetyka, nowoczesne podejście do życia
Już w reprezentacyjnym holu wejściowym gości witają duże okazałe schody i ręcznie malowana lniana tapeta, wykonana specjalnie przez brytyjskiego producenta tapet de Gournay. Dzięki kwiatowym winoroślom i ptakom przywodzi na myśl bujne ogrody i piękno otaczającej wsi. Ciemne drewno i wykonany na zamówienie dywan w kremowym i malinowym wzorze dopełniają eleganckiego klimatu. Większość pokoi charakteryzuje się jasnymi szarościami, kremami i beżami, równoważonymi delikatnymi, zielonymi tonami. Organiczna paleta kolorów dodaje lekkości klasycznemu wnętrzu. Ponadto nowoczesne elementy wzornictwa tworzą celowe kontrasty: na przykład minimalistyczne, pierścieniowe lampy wiszące w salonach i sypialniach. Kolejnym atutem jest przestronna kuchnia, w której wykonany na zamówienie, tapicerowany kącik wypoczynkowy gwarantuje przytulną atmosferę.
Trzynaście sypialni, trzynaście łazienek
Każda z 13 sypialni ma własną łazienkę. Zostały one starannie dopasowane do zachowanej estetyki: szkliwione płytki secesyjne na ścianach uzupełniają betonowe płytki podłogowe, których wielkość i kształt wzorowane są na istniejących oryginałach. Prysznice, wanny i umywalki z drewna i naturalnego kamienia tworzą minimalistyczne zestawy. Uzupełnia je kolekcja baterii Vaia marki Dornbracht w kolorze brushed platinum. Delikatne linie armatury łączą tradycyjną elegancję z przejrzystością i równowagą.