Jedne z najważniejszych targów dla branży płytek ceramicznych, Cevisama 2020, rozpoczynają się już w poniedziałek 3 lutego i potrwają do 7 lutego. 38. edycja wydarzenia będzie gościć 847 wystawców.
Wystawcy tegorocznej edycji targów Cevisama 2020 zajmą 126 tys mkw powierzchni. Wśród 847 firm dominują rodzimi przedstawiciele – 552 to marki hiszpańskie, 295 zagraniczne (głównie włoskie, portugalskie i tureckie). W tym gronie będą dwie firmy z Polski – Ceramika Końskie i Cerrad. Wydarzenie przyciągnie też zapewne wielu zwiedzających z naszego kraju – targi w Walencji są bowiem stałym punktem wypraw firm handlowych. Nasza redakcja również będzie na wydarzeniu, które będziemy relacjonować w mediach.
W tym roku wystawie towarzyszą stoiska producentów maszyn. Rośnie też w ocenie organizatorów prezentacja oferty do łazienek z sektora meblowego, który będzie reprezentowany przez znane marki. Coraz mocniej swoją obecność zaznacza też sektor kamienia naturalnego, surowych materiałów, dachówek i cegieł czy materiałów i narzędzi do układania płytek podłogowych i ściennych.
Nowości i sprawdzone rozwiązania
Po udanej premierze w ubiegłym roku na targach Cevisama 2020 ponownie zostanie zaprezentowana sala projektowa (Design Hall) w hali 6. Jest to sala o zupełnie innym stylu i klimacie, z ekskluzywnymi strefami cateringu i pokazów, gdzie prezentowane są produkty stworzone specjalnie dla sektora kontraktowego i projektowego .
Nowością w tym roku jest strefa #Cevisamatrends, wystawa płytek w stylu galerii produktów, w której prezentowane są ekskluzywne marki, takie jak Inalco, Compac, Colorker, Mármoles Serrat, Regia Domovari, Inthetile, Natucer, Cevica, Versace Ceramics, Okiun, Inkoart, Arrelart, Irsap, Tejas Borja, Ceramiche Refin, Bathco, Harmony by Peronda, Ascale by Tau, Nofer, Momo Collection, Hatria and Seven Tiles.
Program kulturalny
Oprócz kompleksowej oferty produktowej Cevisama 2020 oferuje też szeroki program kulturalny z wyjątkowej jakości prezentacjami, wykładami oraz treściami mającymi na celu podniesienie wartości samego wydarzenia.
Ta edycja targów w pełni popiera wspiera przyznanie Walencji tytułu World Design Capital 2022. W tym celu zorganizowano „Forum WDC w Walencji”, które będzie obejmowało pokazy i prezentacje, a prowadzić je będą specjaliści z Walencji, tacy jak Ramón Esteve, Clara del Portillo de Yonoh Estudio i Fran Canós, jedyny Hiszpan zatrudniony w celu przywrócenia Notre-Dame.
Czekają nas też wykłady o architekturze, których zaplanowanie powierzono po raz kolejny wybitnemu architektowi i krytykowi Luisowi Fernández-Galiano. Wykłady wygłoszą m.in. takie sławy jak duński architekt Bjarke Ingels (BIG) i laureaci nagrody Pritzkera: Thom Mayne i RCR Arquitectes.
Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu z roku ubiegłego, gdy targi przyciągnęły 90 tys. zwiedzających.