Roca wprowadza nową platformę cyfrową, Roca Gallery, której celem jest propagowanie dobrej architektury i designu oraz skupienie wokół niej profesjonalistów. Grupa 12 osób i 30 międzynarodowych dziennikarzy jest zaangażowana w projekt, który co tydzień będzie dostarczał nowe informacje ze świata architektury. Strona jest dostępna w dwóch językach – angielskim i hiszpańskim.
Co miesiąc tematyka będzie skupiała się wokół innego zagadnienia. Pierwszy miesiąc będzie poświęcony tematyce: „Miejski versus wiejski”, mowa będzie o projektach, które respektują względy ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, piękna i lekkości natury.
– Intencją grupy Roca jest ,aby poprzez tą platformę poddać dyskusji tematykę, która dotyczy i wpływa na nas wszystkich – mówi, Xavier Torras, dyrektor komunikacji i brandingu korporacyjnego Roca.
Zespół ekspertów będzie regularnie wybierać nową tematykę. Współpracownicy czyli grupa stworzona z dziennikarzy, fotografów, architektów, projektantów i artystów, którzy współtworzą platformę zostali wybrani ze względu na swoje doświadczenie i rozległą wiedzę na temat architektury i designu. Ich opinie dostarczą osobiste i bezpośrednie wrażenia.
W tym miesiącu zobaczymy artykuły Benjamina Prosky, Dyrektora wykonawczego Amerykańskiego Instytutu architektów oddziału Nowy York, fotografa Stefana Baumanna, Martina Azua, projektanta i założyciela salonów sprzedaży” Numbered store”, Patricii Espinosa, dziennikarki specjalizującej się we wzornictwie, która współpracuje z różnymi mediami takimi jak: XL Semana i ABC.
Roca, z ponad 100-letni doświadczeniem, jako lider w designie, produkcji i dystrybucji wyposażenia łazienkowego, propaguje wysokiej jakości treści poprzez platformę cyfrową, aby dostarczać wiedzę z zakresu architektury, wzornictwa, innowacji i zrównoważonego rozwoju, które są ważne i interesujące dla społeczności zarówno lokalnej jak i międzynarodowej.
Treści podzielone są na cztery działy: views on architecture, eye on design, the future and sustainable world.Widok na architekturę, zbliżenie na wzornictwo, przyszłość, świat według zrównoważonego rozwoju.
Jeden z najnowszych artykułów podejmuje tematykę kosmosu. Ludzie wciąż badają wszechświat i marzą o podbojach kosmosu. Inżynierowie i architekci mają swój nieoceniony wkład w przekształcaniu tych marzeń w rzeczywistość. Od projektowania obserwatoriów naziemnych i teleskopów orbitalnych po statki kosmiczne i osiedla pozaziemskie. Ale jaki będzie nasz wpływ na inne światy, jeśli szkoda, jaką wyrządziliśmy na Ziemi, zmusiła nas do dążenia do możliwości życia na innej planecie?