„Jutro zależy ode mnie” pod takim hasłem odbył się drugi etap warsztatów „Cultura Animi – trzeci horyzont” – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Spotkania dla architektów organizuje Grupa Tubądzin wraz z Zuzanną Skalską, analityczkę trendów w designie.
Nie tylko produkty – Akademia Architekta ma pomagać w biznesie
Warsztaty są częścią Akademii Architekta Tubądzin, której celem jest dostarczenie architektom nie tylko inspiracji i wskazanie kompetencji przyszłości, ale też wyposażenie ich w umiejętności menedżerskie i umiejętności miękkie. To one bowiem często decydują o sukcesie, bądź porażce we współpracy z klientem. Architekci uczą się rozpoznawać potrzeby swoich zleceniodawców i reagować na nie kreatywnie.
Spotkania stawiają na unikatowe podejście do codziennej pracy architektów. W dwuetapowym cyklu łączą elementy kierunków i trendów, z praktycznymi ćwiczeniami – mapowaniem, tworzeniem prototypów i wypracowywaniem własnych, autorskich rozwiązań przez każdego z uczestników metodą design thinking. Za tę część odpowiada Zuzanna Skalska
.„Cultura Animi” w tłumaczeniu oznacza „uprawę umysłu”, czyli ciągłość myśli i ich rozwój.
Takie motto na warsztaty wskazała, wraz z firmą Tubądzin, Zuzanna Skalska. Trendwatcherka prowadzi zajęcia razem ze współtwórczynią projektu Ewą Kryszkiewicz, manager ds. rozwoju i współpracy z architektami z Grupy Tubądzin.
– Architekci mają okazję porozmawiać o kompetencjach przyszłości, przeanalizować świat klienta, zadbać o prezentację firmy i określić przyczyny niepowodzeń i sukcesów w pracy biura architektonicznego. Pierwsza grupa spotkała się w Krakowie: Warsztaty biznesowe z krakowskimi architektami były konfrontacją naszych przekonań z rzeczywistością, czyli codzienną praktyką biur architektonicznych. Twarde i miękkie kompetencje, a skuteczność biznesowa – z każdą chwilą pracy nad konkretnymi przykładami z życia architekta pojawiało się coraz więcej pytań, bezcennych wniosków, oraz sięganie poza schematy – mówi Ewa Kryszkiewicz, prowadząca uczestników warsztatów przez ten proces.
Kolejne warsztaty odbędą się w czerwcu w Gdańsku. Więcej informacji otrzymacie pod adresem e.kryszkiewicz@tubadzin.pl.