Na uroczystej gali, która odbyła się 12 października, firma Zehnder uhonorowała laureatów międzynarodowego konkursu Idealny projekt – na najciekawszy projekt łazienki z urządzeniem grzewczym Zehnder Zenia.
Gala odbyła się 12 października br. w Zamku Topacz pod Wrocławiem. Jej uczestnikami byli m.in. laureaci konkursu Idealny projekt z Polski oraz innych krajów oraz członkowie jury.
Zwycięzcy polskiej edycji
1. miejsce zajął Dmytro Mesaksudi. Jego koncepcyjny projekt łazienki „Tropic Warm” pokazuje połączenie surowego minimalizmu i funkcjonalności Zehnder Zenia. Jest to idealne dopełnienie tak nietypowej łazienki. Grzejnik może okazać się jednym z najciekawszych przedmiotów w łazience i poprzez stonowaną kolorystykę dopasować się do wnętrza.
2. miejsce przypadło Agnieszce Wyrwas za projekt „Yellowbox” – tam gdzie kolor staje się energią, a oczywiste staje się nieuchwytne. W aranżacji „Yellowbox” kolor jest mocnym, charakterystycznym akcentem dominującym wnętrze. Odważny kolor potrzebuje neutralnego tła. Zehnder Zenia dzięki swojej minimalistycznej formie i nieoczywistemu zastosowaniu może „zniknąć” w aranżacji, pozostawiając po sobie pragmatyzm i funkcjonalność.
Jury konkursu Idealny projekt
Prace uczestników z Polski oceniało eksperckie jury w składzie:
• Patrycja Zaczyńska Schröder – uznana architekt o międzynarodowym doświadczeniu, redaktor naczelna Design Magazine,
• Romuald Loegler – architekt, prowadzący działalność zawodową jako projektant i dydaktyk, laureat wielu konkursów,
• Eric Strauch – Senior Product Manager RAD, Zehnder Group
oraz 2 członków jury międzynarodowego:
• Giovanni Suma – Product Management RAD, Zehnder Group,
• Michael Lammel – Studio projektowe NOA, które zaprojektowało Zehnder Zenia.
Zehnder Zenia to zintegrowany w jednym urządzeniu elektryczny ogrzewacz i suszarka do ręczników, grzejnik na podczerwień oraz termowentylator. Jako urządzenie zabezpieczone przed wodą rozpryskową (zgodnie z DIN VDE 0100 część 701), Zehnder Zenia może być montowane także w bezpośredniej bliskości prysznica lub wanny (stopień ochrony IP 44). Głębokość montażowa wynosząca 150 mm pozwala na zintegrowanie urządzenia w ścianie, zabudowie suchej czy też ścianach nośnych (zabudowa masywna). Oprócz konstrukcji przeznaczonej do montażu w ścianie, do dyspozycji jest także zabudowa do instalacji naściennej.