Od 19 do 21 października w Centrum EXPO XXI w Warszawie trwa wydarzenie Mood Concept 2018. To spotkanie i targi, którym przyświeca idea „100% original design”.
Nowe wydarzenie będzie nie tylko prezentacją wzornictwa najlepszych marek i projektantów. Organizatorzy stawiają na pracę u podstaw, gdyż chcą zainicjować w Polsce szeroką dyskusję. O czym? O świadomej konsumpcji, etyce i kwestiach praw autorskich w świecie projektowym. W tę edukacyjną misję zaangażowało się liczne grono designerów, architektów i ekspertów, którzy będą się dzielić swoją wiedzą podczas całego wydarzenia.
Trzeba zauważyć, że wzornictwo – obok mody czy sztuki – pomaga w budowania statusu społecznego czy wizerunku. Jest także polem estetycznej ekspresji, a nawet obszarem wdrażania kolekcjonerskich strategii.
Z roku na rok rośnie świadomość wagi designu. Chociażby: Muzeum Narodowe doczekało się poświęconej wzornictwu galerii. A bestsellerami stają się omawiające go publikacje. Jak grzyby po deszczu na mapach polskich miast pojawiają się mniejsze i większe miejsca oraz inicjatywy dedykowane designowi.
Edukacja i dyskusje
Mood Concept jest na tym tle imprezą wyjątkową. Ma być pierwszą w Polsce prezentacją produktów najlepszych światowych marek połączoną z bogatym programem merytorycznym, któremu przyświeca misja edukowania publiczności i wskazywania dobrych praktyk w projektowaniu i korzystaniu z prac designerów.
W trakcie trzech dni odwiedzający będą mieli szansę poznać wnętrzarskie trendy. Zaś projektanci będą mogli zrozumieć jak budować autorski język, poznać realia współpracy z dużą marką. A co dla pasjonatów wzornictwa? Oni będą mogli dowiedzieć się, na czym polega wyższość oryginału nad podróbką czy przedmiotem inspirowanym. I co decyduje o jego cenie.
Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych. W stworzonej specjalnie dla nich strefie odbywać się będą warsztaty rodzinne „Najmniejsi projektanci świata”, podczas których wraz z dzieckiem będzie można doświadczyć, czym jest wolność twórcza i przekonać się, jakie efekty daje swoboda w realizacji pomysłów.
Goście Mood Concept 2018
Najmocniejszym punktem piątkowego programu, w głównej mierze skierowanym do architektów wnętrz i projektantów, będzie bez wątpienia wykład Ferruccio Lavianiego. Laviani to dyrektor artystyczny marki Kartell, spadkobiercy rewolucyjnej grupy Memphis, którego odważne, „popowe” formy zapisały się już w historii światowego wzornictwa.
W sobotę przed publicznością MOOD CONCEPT wystąpią Monika i Adam Bronikowscy, założyciele HOLA Design i tegoroczni zdobywcy Oskara w świecie designu, czyli prestiżowej nagrody Red Dot Award za projekt Pasterskiej Chaty. Ich prezentacja będzie nosić tytuł „Przepis na wyjątkowy dom. Od działki z widokiem do ikony architektury”.
Goście Mood Concept 2018: Grono ekspertów
Pojawi się także dużo wątków dotyczących prognozowania przyszłości: Zuzanna Dominow z największego serwisu wnętrzarskiego Homebook.pl opowie o tym, jak będziemy mieszkać w przyszłości, architekci z pracowni JMW Architekci o aranżowaniu nowoczesnych showroomów, eksperci Forum Łazienka.PRO o projektowaniu łazienkowych innowacji, a dr Marek Borowiński o kolorach modnych w kolejnym sezonie.
Z kolei atrakcjami niedzieli podczas MOOD CONCEPT 2018 będą spotkania z autorką głośnej książki „Zacznij kochać dizajn”, specjalistką od designu vintage Beatą Bochińską, doświadczoną art consultantką z firmy Aurabilia Beatą Niemczuk, która przybliży swoją wizję roli sztuki we wnętrzach, czy Michałem Bachowskim, który zdradzi, jak projektować wnętrza z faktorem #instagrammable.
Swoje weekendowe wystąpienia potwierdziły także właścicielki topowych polskich pracowni architektury wnętrz a zarazem projektantki i wielkie orędowniczki oryginalnego wzornictwa – Katarzyna Kraszewska oraz Anna Lorens.
Po więcej informacji zapraszamy na www.moodconcept.pl.
– zobacz program wydarzenia
– zarejestruj się i otrzymaj bezpłatną wejściówkę
– więcej o Forum dowiesz się tutaj