Kolor biały kojarzy się z czystością, niewinnością, pokojem. Stosowany jest w pomieszczeniach wymagających zachowania najwyższej higieny i sterylności, dlatego świetnie odnajduje się w łazienkach publicznych i prywatnych. Doskonale rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrza. Znakomicie współgra z kontrastującymi barwami jak czerń, brąz czy złoto. Zobaczmy jak ładne i niepowtarzalne aranżacje można wykreować z dominującą w łazienkach bielą.
W salonie kąpielowym
Łazienka z wanną przypomina przestronny i komfortowo urządzony salon. Monochromatyczny biały wystrój przełamują wyraziste akcenty – piękny parkiet wprowadzający do wnętrza niepowtarzalne ciepło oraz dużych rozmiarów stojąca na podłodze żywa roślina, pod którą podczas kąpieli możemy poczuć tropikalny klimat. Znalazło się tu też miejsce na toaletkę, oczywiście w bieli i towarzyszące jej drewniane krzesło z oparciem, Duże okna ze szprosami i zawieszony między nimi obraz sprawiają, że można odnieść wrażenie, iż znajdujemy się w salonie dziennym, a nie w kąpielowym. O wygodę użytkownika dbają baterie z kolekcji ALGEO SQUARE marki FERRO. Tak zaaranżowaną łazienkę niechętnie się opuszcza. To prawdziwe SPA na prywatny użytek.
Z bielą na poddaszu
Pomimo niewielkich rozmiarów łazienka urządzona została bardzo ergonomicznie – jest tu zarówno wanna jak i prysznic, komfortowa strefa umywalki oraz miejsca do przechowywania. Odcienie bieli widoczne na ścianach, obudowie wanny oraz funkcjonalnych detalach idealnie współgrają z ciepłem drewna oraz chromowaną armaturą. Zastosowano tu zestaw natryskowy SQUERTO LUX i baterie ALGEO. Przez dachowe okna wpada światło słoneczne, które sprawia, że pomieszczenie jest doskonale doświetlone. Aby przełamać biało-beżowy wystrój na podłodze ułożone zostały płytki w szachownicę. Czarne – wspaniale ożywiają wystrój i nadają wnętrzu nietuzinkowy charakter.
W różanym otoczeniu
Jakże przyjemnie jest zażywać kąpieli w otoczeniu róż. Wraz z innymi roślinami wypełniającymi przestrzeń potrafią znakomicie ocieplić klimat każdego wnętrza. W tej klasycznie urządzonej łazience jest wystarczająco dużo miejsca, by otoczyć się wazonami pełnymi róż. Możemy sobie tylko wyobrazić zapach unoszący się w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy chcąc go wzmocnić, do wanny z wodą dodamy kilka kropli olejku różanego. W łazience różanym akcentem są nie tylko te piękne kwiaty, ale także funkcjonalna szafka umywalkowa oraz pojemnik na kadzidełka zapachowe. Elementy te świetnie komponują się z różnymi odcieniami bieli i szarości oraz błyszczącą chromowaną armaturą z kolekcji ALBA VERDELINE i natryskiem SINUS.
W zestawieniu z czernią
Nic tak nie dobrze nie podkreśla piękna bieli jak odcienie czerni lub szarości. To dzięki dodatkom w tych kolorach dostrzegamy walory estetyczne pomieszczenia, w którym dominuje biała barwa, jego przestronność i panującą w nim harmonię. Wystarczy przyjrzeć się łazience z czarną armaturą z serii VITTO BLACK VERDELINE. Jasne, duże kafle odbijające światło, obudowa wanny, wiszące póki i ceramika idealnie harmonizują z podłogą w szarej tonacji. Wrażenie przestrzeni potęguje duże prostokątne ścienne lustro. Wyrazistość wnętrzu nadają ciemne detale, jak wymieniona już armatura, lampy, akcesoria z kolekcji GRETA BLACK oraz rama szklanej ścianki prysznicowej. W tej nowocześnie urządzonej łazience znalazły się również przełamujące minimalistyczny wystrój drewniane elementy, które wraz z żywymi roślinami wprowadzającą wyjątkowy, przytulny klimat.
Białe jest piękne i uniwersalne. Choć barwa ta najczęściej spotykana jest w łazienkach, z powodzeniem znajduje zastosowanie także we wszystkich domowych wnętrzach, kreując rozmaite style i aranżacje.
1 komentarz
Świetny artykuł na temat uniwersalnej bieli w łazienkach! Biel rzeczywiście potrafi dodać wnętrzu świeżości i elegancji, a także optycznie powiększyć przestrzeń. Zgadzam się, że kluczowe jest odpowiednie zbalansowanie białych powierzchni z innymi materiałami i akcentami, aby uniknąć monotonii. Ciekawi mnie, jakie są Wasze sprawdzone sposoby na dodanie ciepła i charakteru do białej łazienki – może macie ulubione dodatki, takie jak tekstylia, rośliny czy akcenty kolorystyczne, które dobrze komponują się z białym tłem? Chętnie poznałbym również Wasze doświadczenia z utrzymaniem białych powierzchni w czystości.