Sztuka i natura w łazience – to coś wyjątkowego! Idealnym przykładem może być kolekcja umywalek Roca znanego brazylijskiego architekta Ruy Ohtake czy baterie w najnowszych trendach uznanej projektantki Inmy Bermudez, przedstawione na stoisku Roca podczas ostatnich targów we Frankfurcie.
– Roca stawia na współpracę z projektantami, których kolekcje przyciągają uwagę, są nieprzeciętne, funkcjonalne i trwałe. Dla nas istotne jest, żebyśmy mogli identyfikować się z ich projektami, żeby były wyrazem naszych przekonań, żeby nas inspirowały, jednoczyły i wywoływały emocje: śmiech, zachwyt, czy nawet protest. Doskonale w ten trend wpisują się nowe kolekcje Ohtake i Nu – mówi Joanna Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu.
Na rynku dostępna jest już seria organicznych umywalek, które dla firmy Roca zaprojektował Ruy Ohtake. W jego pracach często widoczne są połączenia przeciwieństw, takich jak ciepłe i zimne kolory, ostre i łagodne linie czy miękkie i twarde powierzchnie. W przypadku umywalek dla Roca architekt postawił na miękkie i płynne kształty, które nawiązują do natury i organicznych kształtów, przypominając formy roślinne i zwierzęce. Umywalki Ruy Ohtake wykonane są z materiałów najwyższej jakości, takich jak ceramika Fineceramic®, która gwarantuje trwałość, a z drugiej strony subtelność i delikatność formy. Dostępne są w kilku kolorach: biały połysk i mat, czarny mat, perłowy, onyks, beżowy i cafe. Wszystkie dobrze harmonizują z naturalnymi barwami.
Z kolei Nu to pełna koloru, oryginalna kolekcja baterii zaprojektowana przez Studio Inma Bermudez oraz Moritz Krefter. Ich projekty łączą niemiecką esencję ze śródziemnomorskim światłem, humorem, ironią, prostotą i szacunkiem dla środowiska. Pracują dla firm na całym świecie od 2007 r., tworząc emocjonalne przedmioty, które nie tracą z oczu swojej funkcji. Seria po raz pierwszy została zaprezentowana na prestiżowych targach ISH we Frankfurcie i pokazuje trend łazienkowy inspirowany kontrastami, odważnymi kolorami i radością.
Kolekcja baterii Roca Nu jest prawdziwą czystością ekspresji wizualnej i doskonałą syntezą formy, kształtu i koloru. Słowo „Nu” pochodzące z języka francuskiego oznacza „nagość”, a ta kolekcja ukazuje istotę ponadczasowego designu, powracając do prostoty form i redukując je do podstawowej ekspresji.
Kolekcja obejmuje baterie z trzema różnymi uchwytami (Pin, Dome i Stripes) barwione w sześciu błyszczących kolorach inspirowanych śródziemnomorskim DNA Roca: kobaltowy błękit jest niemal królewski, miętowa zieleń jest zabawna i mocna, miodowy żółty jest wyrafinowany i zaskakujący, tytanowa czerń oraz biel są zawsze stylowe, a do tego chrom – obowiązkowy klasyk. Te odważne kolory bez problemu możemy dostosować do każdej przestrzeni łazienkowej, zwłaszcza dla dzieci. Kolekcja niesie ze sobą radość, odwagę, podkreśla silną osobowość właściciela. Pokazuje jednocześnie ciekawy trend w wyposażaniu łazienki w funkcjonalne, proste, ale jednocześnie mocno wyróżniające się detale.
Nu prezentuje świat możliwości w różnych formach i wykończeniach, oferując nieskrępowaną kreatywność z wieloma rozwiązaniami do personalizacji przestrzeni łazienkowej.
Ekspert Roca radzi:
Organiczne umywalki Ohtake oraz oryginalna kolekcja baterii Nu to prawdziwa gratka dla miłośników piękna i unikalnego designu. Wnętrza łazienek dzięki tym produktom nabierają nowego, ekscytującego życia. Sztuka i natura harmonijnie współistnieją w przestrzeni, dzięki czemu codzienne rytuały stają się jeszcze bardziej magiczne i inspirujące – podkreśla Joanna Dec-Galuk.
Detale odzwierciedlają wyjątkowość tej kolekcji. Czerwone i niebieskie kropki oznaczające gorącą i zimną wodę są dyskretnie umieszczone pod uchwytami, dzięki czemu po odkręceniu kranu projekt tworzy uśmiechniętą twarz, trochę jak u małego angielskiego gwardzisty w cylindrze i z podniesioną szablą. Ten subtelny detal dodaje element zabawy do codziennej rutyny, nawiązując więź z użytkownikiem i pobudzając wyobraźnię. Dzięki perlatorowi ukrytemu wewnątrz baterii i zastosowaniu systemu Cold Start, ponadczasowy design Nu zmniejsza przepływ wody przy każdym użyciu i pozwala uniknąć niepotrzebnej emisji CO2.