Wnętrza, w których funkcjonujemy, mają olbrzymi wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Dlatego ważne jest, by ich wyposażenie podnosiło nasz komfort. Mówimy tu o równowadze zarówno ciała, jak i ducha. Dziś w obu tych sferach coraz wyraźniej kierujemy się w stronę natury. I to ona nadaje ton temu, jak urządzamy wnętrza.
Natura nigdy nie była tak blisko naszych domów, jak obecnie. To prawda: zawsze stanowiła źródło inspiracji dla naszych wnętrz, jednak dziś wyraża również życiową filozofię wielu z nas. To o przyjemnych krajobrazach myślimy, gdy chcemy wsłuchać się w siebie i potrzebujemy ukojenia. To troska o środowisko jest ważnym kryterium podczas poszukiwań wyposażenia produkowanego zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. To ograniczone zasoby wody i innych surowców skłaniają nas w końcu do sięgania po rozwiązania oszczędne i ekologiczne.
Łazienka jest przestrzenią niezwykle wrażliwą na przyswajanie trendów inspirowanych naturą. Właśnie tutaj stajemy się bowiem wyjątkowo bezbronni i szczerzy.
Naturalne wpływy są więc elementami, które pozwalają poczuć się w łazience bezpiecznie. Umożliwiają głęboki relaks, a tym samym dbałość o zdrowie fizyczne i psychiczne. Moda na naturę wprowadza do łazienki nie tylko drewno, kamień i kolory z palety ziemi. Dziś sięga znaczenie głębiej, wykracza poza estetykę – a i my musimy uważniej zastanowić się nad swoimi wyborami.
W inspirowanej naturą łazience rządzi harmonia. Rozumieć ją należy jako idealny balans pomiędzy
designem, komfortem użytkowania, wykorzystanymi materiałami i oszczędnością wody. Projektanci łazienkowych sprzętów stawiają na coraz prostsze formy oraz miękkie linie, które świetnie odnajdują się w kontakcie z ludzkim ciałem.W przestrzeni łazienki pojawiają się delikatne kolory ceramiki sanitarnej: beże, brąz, szarości. O nasz spokój i poczucie bezpieczeństwa dbają systemy cichego domykania szuflad w meblach, szerokie półki na rantach umywalek i wanien, wolnoopadające deski sedesowe, bezrantowe miski WC czy zaoblenia w umywalkach.
Natura we wnętrzach to także konieczność uważnego spojrzenia na aspekt zrównoważonego rozwoju.
Jednym z bardziej cenionych pod tym względem materiałów jest ceramika, która powstaje
wyłącznie z naturalnych surowców. Warto korzystać także z ekologicznych rozwiązań w bateriach czy rączkach prysznicowych – odpowiednio dobrane pozwolą na znaczną oszczędność wody i energii.
Stworzenie łazienki bliskiej naturze wymaga uważności w projektowaniu i wyborach konsumenckich. Efektem będzie przestrzeń nie tylko modna, ale przede wszystkim intymna, sprzyjająca odzyskiwaniu sił witalnych i odpoczynkowi. Przestrzeń autentyczna, bo bliska naszym naturalnym potrzebom.