Berlińczyk Werner Aisslinger i Tina Bunyaprasit zaprojektowali nowe produkty dla marki Kaldewei. Stalowe wanny i umywalki w ich interpretacji w łazienkowej przestrzeni na pewno nie pozostaną niezauważone.
Produkty spod ręki duetu Aisslinger i Bunyaprasit na pewno wyróżniają się na tle konkurencji. I takie właśnie było założenie twórców – innowacyjne podejście do koncepcji łazienkowej przestrzeni pozwoli stworzyć przedmioty wyrafinowane, wyróżniające się estetycznie i jednocześnie funkcjonalne.
– W przyszłości łazienki będą jedynymi miejscami w domu, gdzie codzienne rytuały są ważniejsze niż wszechobecny świat technologii. Dla projektantów oznacza to stworzenie w tym pomieszczeniu oazy dobrego samopoczucia, która jest również bardziej kolorowa, zorientowana na materiały, a jeszcze bardziej niekonwencjonalna i wyrafinowana – tak Werner Aisslinger wyjaśnia swe podejście do projektowania wyposażenia łazienek.
Tą drogą dla marki Kaldewei powstały dwie łazienkowe koncepcje: Grid i Tricolore.
Nieważkość w kąpieli
Koncepcja Grid to wanna oraz umywalka umieszczone w otwartej, ramowej konstrukcji. Obiekty łazienkowe sprawiają wrażenie tak lekkich, że wydają się unosić w pomieszczeniu. Dzięki tej koncepcji struktura siatki mieści nie tylko wannę i umywalkę, ale również poręczne kosze na akcesoria i kosmetyki oraz np. ozdobne rośliny.
Gra koloru
Tricolore to zabawa konceptem wolnostojącej wanny, niejednokrotnie kojarzonej z klasykiem usytuowanym na lwich łapach. Wanna Kaldewei jest nowoczesna i na dodatek kolorowa. Korpus wanny barwiony jest w dwóch kolorach, trzeci dodaje stalowa rama będąca konstrukcją nośną.
O Wernerze Aisslinger
Werner Aisslinger mieszka i pracuje w Berlinie. Jego projekty są eksponowane w stałych zbiorach międzynarodowych muzeów, takich jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) i Metropolitan Museum w Nowym Jorku, francuska Fonds National d’Art Contemporain w Paryżu, Muzeum Neue Sammlung w Monachium i Vitra Muzeum Projektowania w Weil w Niemczech. Słynne July Chair jego autorstwa od 1996 roku jest elementem stałej ekspozycji Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Jego projekty wielokrotnie otrzymywały nagrody w dziedzinie designu – m.in. Red Dot czy German Design Award. Projektant współpracował już z Kaldewei w 2014 r. Zaprojektował wtedy łazienki w hotelu 25 hours Bikini Berlin.