Inspiracja łazienkowa to iluzja architektoniczna, w której wyobraźnia nie zna granic. Stworzyli go Dornbracht i agencja Meiré und Meiré wraz z AI. Oto jak sztuczna inteligencja zaprojektowała łazienkę.
Z okazji swoich 20. urodzin klasyczny projekt MEM firmy Dornbracht zaprezentowano w nowej architekturze. Aby opracować „/imagine”, producent z Iserlohn po raz pierwszy skorzystał ze wsparcia sztucznej inteligencji (AI). Technologię wykorzystano do stworzenia spektakularnych wizualnych światów, które przełamują wszelkie stereotypy. Otwierają nowe perspektywy na łazienkę jako przestrzeń życiową – i tym samym tworzą coś zupełnie nowego.
Dornbracht i agencja Meiré und Meiré
Inspiracja łazienkowa to iluzja architektoniczna, w której wyobraźnia nie zna granic. Stworzyli go Dornbracht i agencja Meiré und Meiré – oczywiście wraz ze sztuczną inteligencją. We współpracy między człowiekiem a maszyną sugestie oparte na sztucznej inteligencji były oceniane, modyfikowane i zwracane jako informacje zwrotne. „
Rozwój technologii sztucznej inteligencji pozwala nam tworzyć zupełnie nowe przestrzenie architektoniczne, które z kolei oferują ludziom zupełnie nowe i radykalne doznania zmysłowe.
– mówi Mike Meiré, Brand Director w Meiré und Meiré.
„/imagine” jest wynikiem tego procesu: jałowy, pierwotny krajobraz otacza przestrzeń, ukształtowaną przez strome klify i nieskończony ogrom. W środku tego archaicznego otoczenia łazienka, w której MEM zajmuje centralne miejsce, odsłania się przed naturą. Ma imponującą, otwartą konstrukcję, a jednocześnie tworzy bezpieczne miejsce do medytacyjnych rytuałów.
Sztuczna inteligencja zaprojektowała łazienkę
Uwagę zwraca długa umywalka wykonana z jasnego, naturalnego kamienia, wzdłuż wąskiego cieku przypominającego strumyk. Znajdujące się tam dwie oprawy MEM w wykończeniu Champagne (22-karatowe złoto). Ich elegancki złoty odcień harmonijnie komponuje się, a liniowa i minimalistyczna forma podkreśla wyrazistość futurystycznego wystroju wnętrza. Jest jeszcze jedna armatura MEM w kolorze Champagne (22-karatowe złoto) na małej umywalce w narożnej niszy. Siedzisko i duże lustro pozostawiają także dużo miejsca na codzienny rytuał pielęgnacyjny. Relaks zapewni duża wanna z częścią do leżenia, obok której wolnostojąca armatura wannowa MEM emanuje spokojem i równowagą. Szczególną atrakcją jest imponująca strefa prysznicowa oczywiście z deszczownicą. Płyta podstawy obraca się, otwierając widok na zewnątrz z obu stron.
Gra kolorów i tekstur
„/imagine” można zobaczyć zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia, o wschodzie i o zmierzchu. Kolorystyka architektury rozciąga się od ciemnej czerwieni, poprzez ciemny róż i terakotę, aż po piasek i antracyt. Nawiązuje do przekroju agatu, skamieniałej skały, co podkreśla naturalność i oryginalność całej aranżacji łazienki. Oprócz delikatnych przejść kolorystycznych koncepcja materiału charakteryzuje się także różnorodnymi teksturami: czasami szorstkimi lub ziarnistymi, czasami kusząco miękkimi lub z lustrzanym wykończeniem. Naturalne kamienie o różnych właściwościach spotykają się z ciepłym drewnem i miękkim aksamitem.
„/imagine” to idealna scena dla podstawowego estetycznego wyglądu MEM. Klasyczna armatura, stworzona przez Sieger Design, celowo unika ekstrawertycznych elementów projektu, gdzie jej płynne linie całkowicie wtapiają się w zredukowaną atmosferę niezwykłej przestrzeni.
Czytaj także: Tomek Rygalik: W projektowaniu kluczowy jest autentyzm