W jednym z warszawskich domów jednorodzinnych, tuż obok pokoju dziecka powstaje łazienka o metrażu 11,5 m², zaprojektowana specjalnie dla córeczki młodych inwestorów.
Ponadczasowe wnętrze
Głównym założeniem w projekcie było zlokalizowanie w łazience zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Inwestor chciał również uniknąć dekorowanych płytek, na które moda szybko przemija, a projektowane wnętrze miało mieć charakter ponadczasowy. W związku z tym, projektantka z Atom Projekty Wnętrz wykorzystała jednobarwne płytki w różnych odcieniach, a jedynym wyrazistym elementem jest podłoga.
– Taki zabieg sprawił, że pomieszczenie nie jest monotonne, oraz w łatwy sposób można zmienić wystrój, poprzez zmianę dodatków. W wyborze kolorystyki, wyposażenia oraz dekoracji mieliśmy całkowitą dowolność. Przyszła, mała użytkowniczka łazienki marzyła, żeby było to miejsce kolorowe i bajkowe, a inwestor chciał uniknąć rutyny i szablonowych rozwiązań kolorystycznych – mówi Paulina Szubarczyk, projektantka z Atom Projekty Wnętrz.
Możliwość zmiany
Pastelowe kolory, są bardzo wdzięczne, ponieważ nie przytłaczają i tak naprawdę nigdy się nie nudzą. W tym projekcie kilka mocniejszych akcentów sprawiło, że łazienka nabrała wesołego, dziecięcego charakteru, a kiedy mała właścicielka uzna, że nie jest już dzieckiem, poprzez zmianę dekoracji i lustra będzie można uzyskać zupełnie inny wystrój. Uzupełnieniem kolorystyki wnętrza jest grzejnik w kolorze antracyt od marki Luxrad.
– Szukaliśmy grzejnika, który będzie miał prosty, lecz nowoczesny wygląd oraz który kolorystycznie wpiszę się w projekt. W tym przypadku grzejnik Scala New sprawdził się idealnie. Kolor antracyt świetnie komponuje się z ciemnymi akcentami w łazience, a forma i wielkość współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia – mówi Paulina Szubarczyk.
Poczuć się jak dziecko
Projektowanie przestrzeni dla dzieci zawsze sprawia projektantom ogromną radość, ponieważ to właśnie w takich projektach mogą puścić wodze fantazji i znów poczuć się dzieckiem. Do tej łazienki inspiracja przyszła sama, jak twierdzi Paulina Szubarczyk – wystarczyło obudzić w sobie dziecko.
W zaprojektowanej łazience nie zabrakło także ciekawych rozwiązań. Stworzono dodatkową ściankę, która umożliwia zastosowanie drzwi prysznicowych oraz oddziela kabinę do wanny. Tym sposobem uniknięto także pustej przestrzeni. Miejsce pod skosem zagospodarowane zostało szafkami podwieszanymi, które stworzyły przestrzeń do przechowywania, a wisząca konstrukcja sprawiła, że całość wygląda lekko i ciekawie.