Jesienią firma Viega planuje kolejny cykl regularnych szkoleń dla instalatorów, projektantów, partnerów handlowych i uczniów szkół technicznych. Tematyka obejmuje zagadnienia związane z montażem instalacji rurowych, zabudową podtynkową i techniką odprowadzania wody. Na zajęciach poruszane są także kwestie higieny wody użytkowej czy ochrony przed korozją. Istnieje również możliwość dostosowania programu do indywidualnych potrzeb uczestników.
Warsztaty organizowane są w dwóch dogodnych lokalizacjach. Warszawskie Centrum Szkoleniowe działa w biurowcu Mokotów Plaza przy ul. Postępu 6. W Gdańsku zajęcia odbywają się w nowym, uruchomionym pod koniec ubiegłego roku obiekcie przy ul. Budowlanych 68 B, obok głównego biura firmy Viega. W obu miejscach dla uczestników przygotowano showroom z kompletną ekspozycją produktów, stanowisko montażowe oraz komfortową salę przystosowaną do prezentacji multimedialnych.
Teoria i praktyka
W każdym z centrów szkoleniowych można zobaczyć na żywo całą, szeroką ofertę produktów i rozwiązań instalacyjnych Viega, w tym stelaże podtynkowe Prevista, przyciski uruchamiające Visign oraz odpływy prysznicowe Advantix Vario i Advantix Cleviva. Na specjalnych ściankach zaprezentowane są fragmenty instalacji wykonanych w systemach zaprasowywanych, takich jak Profipress, Megapress, Sanpress Inox i Smartpress. Ekspozycja została zaprojektowana tak, by pokazać produkty w warunkach jak najbardziej przypominających realne sytuacje montażowe.
Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej omawiane są nie tylko konkretne rozwiązania firmy Viega, ale również przekrojowe tematy, takie jak prawidłowy dobór materiałów w instalacjach, ochrona przed korozją, higiena instalacji wody pitnej, czy prawidłowy montaż i uszczelnienie odpływów liniowych.
Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji wydzielone stanowisko monterskie, przy którym sami wykonują połączenia w technice zaprasowywania przy użyciu zaciskarek.
Rosnące zainteresowanie szkoleniami
Szkolenia skierowane są przede wszystkim do wykonawców i projektantów instalacji, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań systemowych dostępnych na rynku. Z warsztatów mogą jednak również skorzystać inne grupy, takie jak architekci wnętrz, dystrybutorzy, czy uczniowie szkół technicznych z klas o profilu sanitarno-grzewczym.
– Cieszy nas ponowny wzrost zainteresowania szkoleniami stacjonarnymi, które naturalnie było mniejsze podczas pandemii – mówi Tomasz Pawlak, prowadzący warsztaty w Warszawie. – Mimo że uczestnicy zazwyczaj mają wieloletnie doświadczenie w zawodzie, to często na zajęciach dowiadują się nowych dla nich rzeczy. Przykładem jest możliwość łączenia stali grubościennej przez zaprasowywanie, o której wielu wykonawców jeszcze nie słyszało.
Coraz więcej fachowców rozumie, że szybko zmieniające się technologie w branży instalacyjnej wymuszają konieczność systematycznego rozwoju, dlatego chętnie korzystają ze szkoleń oferowanych przez producentów.
– W naszym zawodzie trzeba być na czasie, więc staram się poszerzać wiedzę i poznawać nowe produkty dostępne na rynku, tak często jak to możliwe – przyznaje Krzysztof Nadzikiewicz, uczestnik jednego z ostatnich szkoleń. – Zainteresowały mnie na przykład rozwiązania firmy Viega w zakresie techniki zabudowy podtynkowej, pozwalające na montaż wielu elementów bez użycia narzędzi.