Na łazienkę patrzę przede wszystkim w kontekście wyzwań. Tego wszystkiego z czym musimy się mierzyć w projektowaniu tej przestrzeni. Lubię małe innowacje, transfery rozwiązań z jednej branży do drugiej, z jednego segmentu do kolejnego, kreatywność za którą stoi pragnienie rozwiązywania problemów. Wybrałem produkty, które nam to oferują.
Wyzwanie pierwsze: małe łazienki oraz łazienki gościnne, które też mają być ładne.

Steel19 to umywalka z szafką od marki Alape. Elegancka odpowiedź na wyzwania współczesnych, małych łazienkowych wnętrz. Wyrazistym elementem jest wykonana ze stali tylna ścianka połączona płynnie z blatem oraz umywalką – wszystko osadzone w czarnej, montowanej na ścianie ramie. Czysta forma i funkcjonalność chronią ściany przed zachlapaniem i pomagają utrzymać porządek nawet w niedużym wnętrzu – korpus został wstępnie zmontowany z tylną ścianą i pokrywą syfonu, więc zostaje tylko zawieszenie konstrukcji i podłączenie zaworów kątowych. Dolna półka wykonana jest ze szkła.
Wyzwanie drugie: estetyczna spójność w przestrzeni łazienkowej.

Coraz więcej marek stawia na kompleksową ofertę, tak byśmy mogli kupić gotową, całą łazienkę za jednym zamachem. Kto urządzał pokój kąpielowy wie, że idealne połączenie ze sobą ceramiki i mebli oraz rozsądne rozlokowanie funkcjonalności czy dobranie armatury to wyzwanie. Całościowe rozwiązania mają być na to receptą. Jedną z takich propozycji jest kolekcja Acanto od Geberitu – tam ceramikę łazienkową i meble mamy ze sobą zgrane. Mamy też możliwość personalizacji: wybór wariantów to 67 modeli mebli w czterech kolorach i we wszystkich typowych wymiarach – do małej i dużej łazienki, 3 modele luster, 21 modeli umywalek, miski WC i bidety wiszące oraz stojące. Plus dodatki i drobne innowacje: tablica magnetyczna ze schowkami na przybory toaletowe, a także specjalne, ruchome pojemniki do przechowywania w szufladach.
Wyzwanie trzecie: zacieranie granic między przestrzeniami.

Popatrzmy na fotel Roll od Ever Live Design. Marka, którą bardzo cenię za produkty tworzone z myślą o łazienkach dostępnych, pokazała uniwersalne siedzisko, wygodne, lekkie, ale jednocześnie solidne, bezpieczne i wodoodporne. Wewnętrzna struktura z polistyrenu nadaje się do recyklingu, zaś fotel jest dostępny w różnych wersjach obiciowych, w tym w wodoodpornych tkaninach technicznych, co czyni go idealnym dodatkiem do stosowania pod prysznicem, na zewnątrz lub przy wysokim poziomie wilgotności. Albo po prostu – gdziekolwiek w domu. Podstawa posiada antypoślizgową osłonę. To prosty mebel, którego można używać zarówno pod prysznicem, jak i w innej części domu. Produktów, które możemy swobodnie przemieszczać między łazienką i innymi pomieszczeniami będzie przybywać.