FreshMail.pl
Cerrad zakończył budowę nowej fabryki. Będzie w niej produkował wielkie formaty

Zakończyła się  budowa nowego zakładu produkcyjnego firmy Cerrad. To już trzeci zakład firmy w Starachowicach. Technologie wytwórcze tu zastosowane pozwalają na produkcję okładzin gresowych o wymiarach 160×320 cm.

W nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni 32 tysięcy mkw., zatrudnienie znalazło 80 pracowników, wytwarzanych będzie 4 mln mkw. płytek rocznie.

Nowa fabryka to efekt konsekwentnie realizowanej przez nas strategii rozwoju poprzez inwestycje w infrastrukturę i technologię, której głównym celem jest oferowanie Klientom innowacyjnych produktów, wyznaczających trendy w aranżacji wnętrz. Nie mam wątpliwości, że takie właśnie są płyty gresowe z najnowszej kolekcji Ultime o niespotykanych dotąd na polskim rynku wymiarach 160×320 cm. Jeszcze do niedawna o takich formatach mogliśmy tylko marzyć. Dzisiaj ambicje projektantów i inwestorów zamieniamy w rzeczywistość – mówi Paweł Bąk, Prezes Zarządu Cerrad.

Inwestycja firmy Cerrad jest warta blisko 120 mln złotych.

Nowa marka

Nowoczesna technologia otwiera przed firmą kolejne segmenty rynku. Zastosowane rozwiązania umożliwiają wprowadzenie zupełnie nowych, dotychczas niedostępnych linii produktów. Nowa marka produktów premium Ultime redefiniuje pojęcie płyt wielkoformatowych i otwiera zupełnie nowe możliwości aranżacyjne – zwłaszcza w kontekście budownictwa inwestycyjnego. Płyty prasowane są w formacie 160×480 cm i cięte przed wypałem, co daje dużą elastyczność w zakresie kreowania ich docelowych wymiarów. Uzyskane w ten sposób mniejsze formaty rozszerzą kolekcję, oddając do dyspozycji Klientów znacznie bogatszy wachlarz produktów. Płyty dostępne będą w trzech rodzajach wykończenia powierzchni: matowej, polerowanej oraz lappato.

Szeroka dystrybucja

Produkcja płyt gresowych w nowej fabryce już się rozpoczęła. Linia produkcyjna i technologia wytwarzania metodą prasowania na sucho pozwalają na wykonanie wysokiej klasy produktów, których grubość, w zależności od formatów, osiągać będzie od 3 mm do 20 mm. Będą to nie tylko elementy Ultime, ale także przystępne cenowo kolekcje kierowane do szerokiego grona odbiorców. Wśród nich gresowe płytki podbarwiane w masie do zastosowań zarówno we wnętrzach, jak i wokół domu, oraz wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne elementy do tarasowych i ogrodowych aranżacji.

Wielkoformatowe płyty z kolekcji ULTIME będą miały szeroką dystrybucję – są już dostępne na polskim rynku, a jeszcze w tym roku trafią do klientów z Europy, Azji oraz USA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl