FreshMail.pl
Tom Dixon gwiazdą Warsaw Home 2018

Targi Warsaw Home gościły już takie sławy międzynarodowego designu jak Karim Rashid czy duet Neri&Hu. W roku 2018 gwiazdą tej imprezy będzie Tom Dixon, jeden z najlepiej rozpoznawalnych współczesnych designerów. Zaprezentuje najnowszą kolekcję swojej marki i wystąpi z wykładem nawiązującym do hasła tegorocznej edycji targów, które brzmi Siła!

Tom Dixon to jeden z współczesnych designerów, do których hasło SIŁA! dobrze pasuje. Wystarczy spojrzeć na jego portfolio. Brytyjski designer zaczynał przygodę z projektowaniem jeszcze w latach 80., w następnej dekadzie szlifował swoje umiejętności na stanowisku dyrektora kreatywnego kultowej marki Habitat, a później przez 5 lat zarządzał marką Artek, która jest prawdziwą ikoną fińskiego designu.

Rozpoznawalna marka

Globalną rozpoznawalność przyniosła mu jednak działalność pod własnym nazwiskiem. Przyczynił się do tego styl projektanta, wyróżniający się upodobaniem do metali, w szczególności miedzi i mosiądzu, a także umiejętnością tworzenia produktów zarówno o geometrycznych, jak i organicznych formach.

Dziś Tom Dixon to marka sama w sobie. Designer projektuje zarówno wnętrza, jak i produkty, które można kupić w ponad 60 krajach. Współpracuje też z tak znanymi firmami jak adidas czy IKEA, dla której stworzył niedawno głośną kolekcję Delaktig. Jego prace znajdują się także w kolekcjach najsłynniejszych światowych muzeów – w londyńskim Victoria and Albert Museum, nowojorskim Museum of Modern Art czy paryskim Centrum Pompidou.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć najnowsze produkty Toma Dixona i posłuchać, co ma do powiedzenia o SILE!, powinniście się stawić w podwarszawskim Nadarzynie między 4 a 7 października, bo właśnie wtedy odbywają się targi Warsaw Home 2018.

Fot. otwierające: Tom Dixon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl