FreshMail.pl
Niemieckie studio Artefakt zaprojektowało płytkę uruchamiającą do WC

Visign for Style sensitive to bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC. Uzupełnia ona serię firmy Viega.

Model Visign for Style sensitive marki Viega wyróżnia design i elegancka powierzchnia w kolorze głębokiej czerni z subtelnymi szarymi elementami. Technologia elektronicznego sterowania została zaczerpnięta z systemu znanego już z modeli Visign for More sensitive. Produkt otrzymał znak jakości „Design Plus powered by ISH 2017“ oraz międzynarodową nagrodę iF Label.

Linia płytek uruchamiających Visign for Style firmy Viega jest przeznaczona zwłaszcza do nowoczesnych łazienek rodzinnych oraz np. łazienek hotelowych. Nowy model Visign for Style sensitive umożliwia bezdotykową, a więc bardzo higieniczną obsługę. Żeby uruchomić spłukiwanie wystarczy zbliżyć dłoń do wyróżnionego graficznie pola funkcyjnego. Większe pole symbolizuje spłukiwanie pełne, a mniejsze – przyjazne dla środowiska spłukiwanie oszczędne.

Koncepcja graficzna płytki powstała we współpracy ze studiem designerskim Artefakt z Darmstadt. Pracownia projektuje od lat dla marki Viega, Ideal Standard oraz Jado. Ma ona wizualizować bezdotykowe działanie nowej płytki uruchamiającej do WC. Charakterystyczne rozwiązanie graficzne w formie chmurki nawiązuje do znanego wzoru piksela. Aby zachować wizualną lekkość, średnica poszczególnych pikseli zmniejsza się stopniowo na zewnątrz, na końcu niemalże znikając. Cechy funkcjonalne stają się w ten sposób oczywistą częścią stylistyki. Wygląd podkreśla również niewielka grubość płytki wynosząca zaledwie 7 mm.

Nadruk na Visign for Style sensitive wykonano farbą luminescencyjną.

Jasnoszara pikselowa chmurka stanowi nie tylko innowacyjny element stylistyczny, lecz delikatnie świecąc na zielono pomaga również w orientacji w ciemności. Efekt luminescencyjny powstał na bazie stosowanego w przemyśle zegarmistrzowskim święcącego w ciemności lakieru, „ładującego się” zarówno pod wpływem światła dziennego, jak i sztucznego.

 

System elektroniczny połączono z bezobsługowym cięgnem Bowdena. Rozwiązanie to może być zasilane sieciowo lub z baterii, co sprawdza się na przykład w łazienkach remontowanych. Produkt montuje się tak samo jak inne bezdotykowe płytki uruchamiające do WC tej firmy. Można je instalować także na równi z powierzchnią ściany.

Visign for Style sensitive są kompatybilne ze wszystkimi spłuczkami Viega wyprodukowanymi po 1999 roku.

Płytka Visign for Style sensitive jest przystosowana do aktywacji funkcji Hygiene+, która pozwala uniknąć stagnacji wody użytkowej. Inteligentny system Viega uruchamia automatyczne spłukiwanie po upływie określonego czasu od ostatniego użycia, zapobiegając w ten sposób stagnacji nawet w toaletach używanych sporadycznie.

Producent: Viega

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl