FreshMail.pl
Marmur w łazienkach to hit sezonu!

Marmur w łazienkach kojarzy się nam przede wszystkim z luksusem i prestiżem. Ale dziś, dzięki producentom płytek ceramicznych marmurowy wzór stał się bardziej egalitarny. Płytki imitujące marmur to aktualnie gorący trend – co udowodniły m.in. tegoroczne targi Cersaie. Docenią go przede wszystkim ci wszyscy, którzy znudzeni są wszechobecną hegemonią szarych płytek betonopodobnych. A takich osób jest coraz więcej.

Wśród nowych kolekcji pokazywanych na tegorocznych targach Cersaie można znaleźć bardzo wiele serii imitujących tę szlachetną okładzinę. Praktycznie każdy z producentów ma je w swojej ofercie. Marmurowe płytki występują w wielu formatach – od mozaiki po wielkie formaty. I właśnie na dużych slabach tworzących jednolite płaszczyzny marmurowy wzór prezentuje się chyba najlepiej.

Klasyczna kolorystyka

Podobnej różnorodności nie gwarantują wykończenia kolorystyczne. Płytki są przeważnie utrzymane w klasycznej dla marmuru kolorystyce bieli lub czerni. Aranżacje proponowane przez płytkowe marki nierzadko prezentują te dwa kolory zestawione ze sobą. Jeżeli wykorzysta się mniejsze płytki – mogą one tworzyć geometryczny wzór, np. wciąż modną jodełkę. Ciekawie prezentują się również skontrastowane na większych powierzchniach – np. białe na podłodze, czarne na ścianie lub jej fragmencie.

Ponadczasowa marmurowa klasyka od zawsze była obecna we wnętrzach – już od starożytności ten materiał był wykorzystywany w architekturze i sztuce. My powyżej prezentujemy współczesne pomysły na marmur w łazienkach – nasz wybór płytkowych nowości pokazanych na Cersaie 2017.

fot. otwierające: Tonalite

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl