FreshMail.pl
Konkurs Scirocco: zaprojektuj grzejnik wygraj cenne nagrody!

Jak grzyby po deszczu mnożą się konkursy producentów wyposażenia wnętrz skierowane do projektantów wzornictwa przemysłowego, architektów czy studentów kierunków związanych z designem i architekturą. Warto walczyć o nagrody – na naszym rodzimym podwórku, ale też na międzynarodowym. Chociażby w konkursie, który ogłosił włoski producent grzejników Scirocco.

Scirocco to włoska marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji grzejników. W tym roku marka postanowiła wesprzeć młodych, utalentowanych projektantów, którzy mają innowacyjne pomysły na grzejniki i łazienkowe suszarki.

Ogłosiła więc konkurs pod nazwą „Design Warm Contest” – to będzie jego pierwsza edycja. Jest on skierowany do studentów, architektów i projektantów, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku 40 lat (urodzonych po 1 stycznia 1977 roku) – zarówno z Włoch, jak i innych krajów.

Do konkursu można przystąpić indywidualnie, jak też przygotowując projekt grupowy. Uczestnicy są podzieleni na kategorie „studenci” i „architekci”. W kategorii studenckiej nagrodą jest 2000 euro, profesjonaliści mogą liczyć na 5000 euro.

Ponadto, jeśli projekt zostanie uznany przez Scirocco za godny wprowadzenia do produkcji, z laureatem zostanie podpisana umowa, która będzie regulować kwestie związane z tą procedurą.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać od 1 września do 30 listopada 2017 roku pod adres designwarmcontest@sciroccoh.it.

Konkurs Scirocco zostanie rozstrzygnięty na początku 2018 roku.

Jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni w styczniu 2018 roku w Mediolanie podczas uroczystej ceremonii.

Dajemy maksymalną swobodę wyboru pod kątem materiałów, z których ma być wykonany grzejnik i jego funkcjonalności – mówi Filippo Arbellia, dyrektor generalny Scirocco. – Podobnie nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń w zakresie wydajności cieplnej, chociaż trzeba też przyznać, że większa wydajność zwiększa szanse na wprowadzenie produktu na rynek. W końcowej ocenie pod uwagę będzie wzięty przede wszystkim projekt orz innowacyjność grzejnika, związana również z jego cyklem produkcyjnym – dodaje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl