FreshMail.pl
Cersaie 2017 rozpoczęte. Zobacz co czeka nas w Bolonii

35. edycja targów Cersaie to bogaty program dla architektów, designerów, przedstawicieli handlu oraz konsumentów. 25 września rozpoczęła się czterodniowa impreza w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Bolonii.

869 wystawców z 41 krajów zjechało do Bolonii, by pokazywać swoje propozycje do łazienek (i nie tylko). Wystawy produktów z sześciu kategorii zajmują 156 tys. mkw.

Cersaie to jedne z największych targów branży łazienkowej oraz płytek ceramicznych. Grono 197 wystawców z segmentu wyposażenia łazienek pokazuje, że bolońskie wydarzenie staje się coraz bardziej kluczowe również dla tej części branży. Zarządcy targów mają aspiracje, by Cersaie 2017 pokazało, że jest to ważna impreza dla producentów wyposażenia łazienek zarówno we Włoszech jak i Europie. Nie przez przypadek w tym roku także marketingowo zostało to rozegrane – Cersaie ma  w tym roku dwa plakaty, po jednym dla sektora płytek i wyposażenia łazienek. Bolońska impreza chce być znaczącym głosem także w tym dotychczas drugoplanowym dla siebie obszarze.

Plakaty Cersaie 2017

Cersaie 2017 – tradycyjnie zacznijmy od seminarium

Targi rozpoczęła konferencja prasowa “Zrównoważony rozwój i konkurencyjności europejskiej produkcji w kontekście międzynarodowym” w Palazzo dei Congressi.

Cersaie 2017 - seminarium otwierające. / fot. mat. prasowe
Cersaie 2017 – seminarium otwierające. / fot. mat. prasowe
Cersaie 2017 - seminarium otwierające. / fot. mat. prasowe
Cersaie 2017 – seminarium otwierające. / fot. mat. prasowe

Targi bogate są w wydarzenia konferencyjne i spotkania nakierowane na rozmowy o przyszłości i rozwoju branży – zarówno we Włoszech jak i na świecie. Pierwszego dnia przyznana zostanie też nagroda dla dziennikarza za najlepszy tekst dotyczący branży oraz poznamy laureata konkursu „Beautiful Ideas”. Odbędzie się też wydarzenie dedykowane najlepszym dystrybutorom z Francji, Niemiec, Szwajcarii oraz Włoch.

Bogactwo kulturalne na targach

Po raz kolejny uczestnicy targów mogą liczyć na bogatą ofertę wydarzeń z programu kulturalnego. W jego ramach odbędzie się szereg spotkań i konferencji z udziałem cenionych mówców z obszaru architektury i designu. Na zakończenie targów  (29 września) w Europauditorium studenci z regionu będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z designerem, architektem i bloggererem Fabio Novembre.

Fabio Novembre. Fot. Emanuel Zamponi
Fabio Novembre. Fot. Emanuel Zamponi

W programie są także spotkania z chilijskim architektem Sebastiánem Irarrázavalem i australijskim architektem Seanem Godsellem. Z Hiszpanii przyjedzie z kolei Elisa Valero Ramos praz Francis Kéré.

W Architecture Gallery Lounge spotkają się przedstawiciele prasy, która również organizuje panele dyskusyjne. Te przygotowali dziennikarze takich magazynów jak Abitare, AD, Chiesa Oggi, DDN, Domus, Il Bagno
Oggi e Domani, Interni, Marie Claire Maison oraz The Plan.

Z telewizji na… płytki

Jedną z ciekawszych wystaw jest też z pewnością 400 metrowa wystawa w hali 30. „Milleluci – Italian Style Concept” to niezwykła podróż czerpiąca z estetyki telewizji (inspirowana programem z lat 70. XX wieku) i stanowiąca refleksję o materiałach, powierzchniach i designie wyposażenia łazienek, płytek ceramicznych, balansując jednocześnie miedzy klasyką form oraz stylami alternatywnymi. Wystawa jest częścią trzeciej edycji Bologna Design Week w centrum miasta.

Po raz czwarty zostanie też przyznana nagroda ADI Ceramics & Bathroom Design Award dla najbardziej innowacyjnych włoskich produktów w segmencie płytek i wyposażenia łazienek.

Miasteczko płytek

Przez pięć dni targów można odwiedzić Tiling Town w Area 49. Tu znajdować się będzie sześć stref, w których eksperci glazurnicy będą udzielać specjalistycznych porad dotyczących prac montażowych. Jednym z ciekawszych wydarzeń będzie techniczne seminarium poświęcone wzornictwu, konserwacji oraz układaniu płytek wielkoformatowych. Można w nim uczestniczyć codziennie, a obecność tego tematu wskazuje na rosnące znaczenie zagadnienia w branży.

We czwartek oraz piątek na Cersaie odbędzie się szósta edycja Designs your Home. W ramach tego wydarzenia projektanci z czołowych włoskich czasopism udzielają zwiedzającym porad nt. aranżacji i remontów w domach.

Na bieżąco będziemy relacjonować tegoroczne targi – nasi wysłannicy są na miejscu. W tym roku nie brakuje też i polskich firm – jest ich osiem.

fot. otwierające – ceremonia otwarcia targów Cersaie 2017.  Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl