FreshMail.pl
Wakacyjne inspiracje: Marcel Wanders tylko dla dorosłych

Hiszpańska Majorka to cel wielu wakacyjnych podróży. Ci, którzy dysponują wystarczająco zasobnym portfelem mogą zakwaterować się w znajdującym się na tej wyspie nowym, pięciogwiazdkowym hotelu Iberostar Grand Hotel Portals Nous. Szczególnie polecamy go miłośnikom designu – wnętrza zaprojektował Marcel Wanders. Ale uwaga – dzieci muszą zostać w domu! Oferta hotelu przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych.

Budynek hotelu Iberostar Grand Hotel Portals Nous położony jest bezpośrednio przy plaży i w swej konstrukcji wykorzystuje motywy stylu majorkańskiego oraz odblaskowe i białe powierzchnie, tworzące wrażenie otwartości przestrzeni. Za projekt wnętrz odpowiada Marcel Wanders – holenderski designer znany ze swego odważnego, nieco bajkowego stylu. Wykreowane przez niego oryginalne tłoczenia, odważne wzory, formy i kolory tworzą atmosferę wnętrz hotelu.

Aby podkreślić majorkański styl we wnętrzach wykorzystano przedmioty ręcznie wykonane, tłoczone płytki, dekoracje z żelaza. Do tego stylu nawiązują również graficzne dekoracje ścienne i podłogowe.

Jak twierdzi Marcel Wanders, projekty hotelowe są dla niego wspaniałym wyzwaniem.

Pozwalają wyrazić siebie i charakter danego miejsca. To – jak w przypadku wszystkich projektów Wandersa – najważniejsze inspiracje projektanta, który ponoć nie czyta gazet, nie ogląda telewizji, nie śledzi trendów i dowiaduje się o nich z ulicy.

Jest przekonany, że hotelowe wnętrza powinny być nie tylko bezosobowym zakwaterowaniem, ale muszą również inspirować, stymulować, zaskakiwać czy śmieszyć. Po prostu pozostawiać niezapomniane wrażenia i wnosić coś do życia użytkownika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl