FreshMail.pl
Miejsce spotkań twórczych ludzi. Zobacz nową Roca Gallery w Pekinie

Hiszpańska marka ma już dziewięć fabryk w Chinach i jest obecna w tym kraju od 35 lat. Teraz w Azji istnieją już dwa showroomy Roca. Pekin to kolejne po Barcelonie, Madrycie, Lizbonie, Londynie i Szanghaju miejsce, gdzie powstała dedykowana hiszpańskiej marce strefa. Za jakość przestrzeni odpowiada chiński architekt Ma Yansong, uważany za jednego z najbardziej wpływowych na świecie.

Galeria Roca w Chinach została otwarta 26 maja. Firma, która obecna jest w Chinach od ponad trzech dekad, świętuje stulecie istnienia. Jest jednym ze światowych liderów w produkcji ceramiki sanitarnej z 1,7 mld euro obrotów. Pekińska Roca Gallery znajduje się w kluczowej lokalizacji, dzięki czemu marka chce podkreślić plany ekspansji i dotarcia do ponad 100 milionów mieszkańców jednego z najważniejszych punktów na mapie Azji.

Roca Gallery w Pekinie – szósta taka na świecie

Forma Galerii to dzieło tutejszego cenionego architekta Ma Yansonga (MAD Architects). Tym samym azjatycki twórca dołączył do takich pracowni i projektantów jak OAB i Borja, Lucía i Carlos Ferrater, Estudio de Arquitectura Lamela, Estudio Ferruz Decoradors, Zaha Hadid czy Francesc Rifé Studio. Oni wszyscy projektowali galerie Roca na świecie.

Tak jak w pozostałych pięciu miastach świata pekiński showroom ma być miejscem propagowania wiedzy i kultury związanej ze światem architektury, technologii, innowacji, zrównoważonego rozwoju i designu. Galeria ma być miejscem pokazowym marki, ale też centrum spotkań ekspertów.

Roca Gallery w Pekinie fot. Roca
Roca Beijing Gallery. fot. Roca

Czołowy na świecie architekt

Ma Yansong jest zdobywcą nagrody “Architecture League of Young Architects” i jest uważany za jednego z 20 najbardziej wpływowych architektów na świecie. To twórca znany z tego, że godzi społeczne i środowiskowe perspektywy w swoich projektach.

Roca Gallery w Pekinie fot. Roca
Roca Beijing Gallery. fot. Roca

Przenikanie się przestrzeni

Projektant wykorzystał audiowizualne kreacje tworząc z nich drugą skórę obiektu. Dzięki temu sfera wnętrza i zewnętrza łączą się w zaskakujący sposób. Wykorzystał też „Rituals”, czyli interaktywną instalację. To element powtarzalny Galerii Roca, który prezentuje ożywcze doświadczenie przestrzeni łazienki, poprzez sporych rozmiarów projekcie. Ma to być spojrzenie w esencję nas i naszych zachowań.

Roca Gallery w Pekinie fot. Roca
Roca Beijing Gallery. fot. Roca

Mam nadzieję, że Roca Gallery w Pekinie może stać się pozytywnym, żywym zakątkiem społeczności miejskiej, łączącym ludzi i miasto w najprostszy sposób – powiedział Ma Yansong podczas otwarcia galerii. 

Koncept Galerii Roca został stworzony by podtrzymać i stymulować dialog ze społeczeństwem oraz, może przede wszystkim, ze specjalistami którzy razem z Roca dzielą ciekawość i zaangażowanie w zmiany sektora. Każda galeria odpowiadać ma naturze ludzi w danym kraju – temperamentowi, osobowości czy potrzeb rynku.

Roca Gallery w Pekinie fot. Roca
Roca Beijing Gallery. fot. Roca

Na samej górze strony możecie też zobaczyć wideo z nowego showroomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl