FreshMail.pl
Ciekawostki: płytki, które zmieniają kolor

Holenderski producent płytek ceramicznych – firma Mosa wprowadziła na rynek płytki, które zmieniają kolor dostosowując się do aktualnego oświetlenia. Kolekcja pod nazwą „μ” zdobyła tegorocznego red dota.

Mosa przeprowadziła eksperymenty z mieszankami pigmentów, tworząc powierzchnie płytek, które absorbują i odzwierciedlają kolory różnych obiektów w tej samej przestrzeni.

fot. Mosa
fot. Mosa

Kolekcja płytek pod nazwą „μ”, w formacie 60×60 cm oferowana jest w trzech opcjach kolorystycznych: białej, jasnoszarej, szarej i brązowej. Jednakże każdy z odcieni składa się w rzeczywistości z kombinacji milionów  różnokolorowych ziaren gliny, więc płytki subtelnie zmieniają kolor –  zależnie od zmieniającego się w trakcie dnia światła.

Percepcja płytek może również zależeć od odległości, z jakiej się na nie patrzy i kąta, a także kształtu pomieszczenia, w którym się znajdują, rozmiaru obszaru wyłożonego płytkami czy koloru sąsiadujących z płytkami przedmiotów. 

Mosa to holenderski producent płytek ceramicznych. Firmę założył w 1883 roku Louis Regout, potomek słynnej rodziny przemysłowców Maastricht. Dziś Mosa wysyła rocznie ok. 6 mln mkw płytek do 40 krajów na świecie.

Tak powstawały płytki, które zmieniają kolor

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl