FreshMail.pl
Tegoroczna Noc z Designem we Wrocławiu w myśl idei slowlife

Już 22 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja Nocy z Designem. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem #zwolnij. Wystawy, premiery, spotkania z projektantami – takie atrakcje przygotowała Galeria Wnętrz Domar.

Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.

Noc z Designem ma przybliżać Wrocławianom współczesne idee, prezentować nowości, wzornicze ciekawostki, prace projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia.

Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”:

„Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”.

W tym roku organizatorzy chcą powiedzieć odwiedzającym: zwolnij, czyli parafrazując, zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Idea nawiązuje do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Noc z Designem – będzie moc atrakcji

20 wystawców, 14 ekspozycji, 9 warsztatów, w tym prezentacje znanych twórców designu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar podczas 9 już Nocy z Designem.

Dorota Koziara Gość Specjalny 9 Nocy z Designem, przedstawi kolekcję stolików Pelagie dla Comforty , kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar dla Noti, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Wind of Salento – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie dla Christian Dior. Przedstawi także multimedialną relację z ostatniej wystawy Polish Design Tomorrow is today której była Art. Dyrektorem w ramach Salone del Mobile w Mediolanie. Wystawa to pierwsza międzynarodowa prezentacja Wydziałów projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych.

Kolejny Gość Specjalny – Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, a Oskar Zięta przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca.

Piano Hinge Table Lifestyle. Studio Rygalik / Tre
Piano Hinge Table Lifestyle. Studio Rygalik / Tre

g-table by ZietaSwoją premierę będzie miała także wystawa „Splątane” Agnieszki Bar oraz projekt Vintage Voyagers, czyli wystawa tworzona specjalnie przez Pracoffnię Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki. Zobaczymy kolekcję Eli i Sebastiana Pietkiewiczów: „Sztuka szkła kryształowego” – Polski Design ze Szkła Kryształowego, a swoją książkę „Ilustrowany Elementarz Designu” zaprezentuje Ewa Solarz.  Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz Fidu Alphabet.

Odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również projekt kuratorski Sylwii Gulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Story czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku.

Pufy OOO.
Pufy OOO.

Zobaczymy więc projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe od Icon Concept. Na zaproszenie marki Anegre pojawi się znany aktor Piotr Polk, który opowie o swojej najnowszej kolekcji mebli New Clasic Design.

Nie zabraknie również lokalnych akcentów. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Waterline, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wśród bohaterów wieczoru już 4. odsłona wystawy Marek Dolnośląskich. Wśród nich projekty np.: Flapo, Justyna Żak, Kalina Bańka, Paulina Burza Burzyńska Burzyńską, Gepetto czy Swallowstail Furniture.

Dodatkowe przystanki slow dizajnu

Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę prowadzącą ich przez poszczególne przystanki, wskazujące korzyści z szeroko pojętego slow dizajnu. W trakcie wieczoru na uczestników będą czekać także m.in. wybitni Szefowie Kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego i o godz. 20:00 i 22:00 zapraszają Gości na live cooking z degustacją.

Z kolei na parkingu Galerii Wnętrz Domar pojawi się najwyższy w Europie dźwig z kapsułą restauracyjną, w której mistrz kuchni Mateusz Zdyb serwował będzie kuchnię włoską. Nie można nie wspomnieć o recitalu muzyki filmowej znakomitego pianisty – Przemysława Winnickiego. Nie zabraknie mnóstwa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez wystawców, w tym liczne promocje i warsztaty. Na uczestników czeka również strefa chilloutu i muzyka na żywo.

9. Noc z Designem

Kiedy: 22.06.2017, godz. 19 – 24:00

Gdzie: Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14, Wrocław

 

WSTĘP BEZPŁATNY

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl