FreshMail.pl
Praktyka czyni mistrza. Dlatego Purmo wspiera uczniów

Praktyczne doświadczenie jest na rynku pracy wartością na wagę złota. Wie o tym również marka Purmo, która zdecydowała się podpisać umowę z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, aby wesprzeć uczniów w procesie praktycznej edukacji.

Coraz więcej placówek kształcenia zawodowego w Polsce wychodzi naprzeciw nowoczesnemu szkolnictwu i zawiera umowy z partnerami stosującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dobrym przykładem działania na rzecz rozwoju edukacji jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, w którym aktualnie rozpoczęła się rekrutacja do klas sprofilowanych m.in. w kierunku technika budownictwa oraz klas wielozawodowych.

Technologie z bliska

Podpisana przez ZSBD umowa z Rettig Heating (międzynarodowym producentem grzejników, ogrzewania podłogowego i systemów rurowych), obecnym w Polsce z marką Purmo od 25 lat, jest korzystna dla obu sygnatariuszy.

Umowa otwiera drogę do wzajemnego poznania poprzez praktyczne działanie tj. udział zadaniowy uczniów w projektach organizowanych przez Purmo, zapoznanie ich z innowacyjnymi systemami technologicznymi, a także nowoczesnym sposobem zarządzania firmą.

Podpisanie umowy między ZSBD i Rettig Heating
Podpisanie umowy między ZSBD i Rettig Heating

Uczeń w procesie praktycznej edukacji poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami w fabryce, dokładnie zapoznaje się z wymaganiami i zakresem obowiązków, co zdecydowanie ułatwia podjęcie kluczowych decyzji po zakończeniu szkoły.

Taka współpraca daje pracodawcy pewność zatrudnienia doskonale wyszkolonego pracownika, a absolwentowi stwarza szansę szybkiego rozpoczęcia kariery zawodowej. Uczeń w procesie praktycznej edukacji, poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami, dokładnie zapoznaje się z zakresem przyszłych obowiązków w miejscu pracy.

Koncern Rettig ICC

Produkuje rocznie ok. 7 milionów grzejników.  Posiada 14 zakładów produkcyjnych w 10 krajach i eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie.  Największa fabryka Rettig ICC mieści się w Polsce w Rybniku, w której zatrudnione są 444 osoby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl