FreshMail.pl
Make me! Zgłoś projekt i wygraj nagrody

Jeszcze do 2 lipca designerzy i adepci kierunków artystycznych i projektowych mogą zgłaszać swe projekty do konkursu Make me! A jest o co powalczyć. W puli nagród 30 tys. zł.

Organizowany od dziesięciu lat konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival. Jego najważniejszym celem jest wyłonienie oraz wsparcie młodych projektantów.

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych finałowych projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej w ramach Łódź Design Festival.

W drugim etapie, na podstawie dosłanych prototypów, wybierany zostaje zwycięzca nagrody głównej – Paradyż Award (20 tys. zł), ufundowanej przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż. W tymże etapie wybrani zostaną także laureaci nagród dodatkowych, m.in. nagrody specjalnej w wysokości 10 tys. zł.

Make me! daje możliwości

Finaliści poprzednich edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki udziale w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Termin zgłoszeń mija 2 lipca!

Konkurs to świetna okazja do tego, aby zaprezentować swoją pracę, poznać ciekawych ludzi, uczestniczyć w bardzo interesujących warsztatach. Cieszę się, że Instrument Miejski został doceniony nie tylko przez jury, ale także zwiedzających wystawę, którzy mogli go przetestować. Dostałem dużo ciepłych komentarzy i wsparcia do tego, aby pracować dalej. Nagroda na pewno pozwoli mi na dalszy rozwój projektu, a także na realizację innych pomysłów – mówi Jan Pfeifer, zwycięzca make me! 2016.

Make me! Jan Pfeifer - Instrument miejski
Make me! Jan Pfeifer – Instrument miejski

Dotychczas w konkursie wzięło udział blisko 2000 osób z ponad 40 krajów z całego świata, tj.: Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Egiptu, Filipin, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Kolumbii, Korei Południowej, Korei, Litwy, Malezji, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

– To była wielka przyjemność wystartować w konkursie pośród międzynarodowych projektantów, dobrze dobranego jury i niesamowitych propozycji projektowych. Zakwalifikowanie do grona finalistów dało mi możliwość prezentacji na wystawie w Polsce (po raz pierwszy), a wygrana przyczyniła się do zainwestowania w wyposażenie mojego studia w Londynie – stwierdza Marlene Huissoud, zwyciężczyni make me! 2015.

Nabór do make me! trwa do 2 lipca, a laureatów poznamy w trakcie gali otwarcia 11. edycji Łódź Design Festival, czyli 3 października w Łodzi. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.makeme.lodzdesign.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl