FreshMail.pl
Inspiracje: czerń i biel w łazience

Czy czerń i biel to właściwie kolory, czy może ich brak? Cóż, chemicy i fizycy zgodnie twierdzą, że to pełnoprawne barwy. Nie będziemy więc zajmować się tą kwestią. Innym niezaprzeczalnym faktem dotyczącym tych kolorów jest, że często we wnętrzach występują w duecie. Pokazujemy jeden z przykładów takiej – naszym zdaniem szczególnie udanej – łazienkowej realizacji.

Rezydencja Tiempo, w której mieści się prezentowana łazienka została zbudowana w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Willa z widokiem na ocean i zaciszny ogród została zmodernizowana przez kalifornijską firmę architektoniczną, która specjalizuje się w ekskluzywnych, śmiałych i innowacyjnych projektach rezydencjalnych. Budynek został całkowicie odnowiony i przebudowany by sprostać dzisiejszym smakom i gustom.

W niewielkiej łazience na podłodze wykorzystano sześciokątną mozaikę w czerni i bieli, która została ułożona w monochromatycznych blokach, dzieląc w ten sposób przestrzeń łazienki na funkcjonalne strefy. Na ścianach białe i czarne mozaikowe kostki zostały zmieszane i utworzyły geometryczne wzory.

Czerń i biel – jak to wygląda w praktyce?

Zucchetti. Kos, Villa Tiempo
Zucchetti. Kos, Villa Tiempo

Wanna i umywalki pochodzą z kolekcji Morphing marki Kos, a armatura z kolekcji Pan marki Zucchetti zaprojektowanej przez duet Ludovica + Roberto Palomba. Zarówno wanna wraz z umywalką, jak i armatura charakteryzują się organiczną, minimalistyczną i jednocześnie klasyczną formą.

Dominację czerni i bieli przełamuje turkus na fragmentach ściany.

Zucchetti. Kos, Villa Tiempo
Zucchetti. Kos, Villa Tiempo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl