FreshMail.pl
Polcolorit z nowym właścicielem i zarządem

U piechowickiego producenta płytek ceramicznych sporo się dzieje. W lutym tego roku spółka Unilin Polska należąca do amerykańskiego koncernu Mohawk Industries ogłosiła wezwanie na aukcje firmy Polcolorit i dziś jest właścicielem ponad 90% z nich. Zmienił się również zarząd spółki.

25 kwietnia było już wiadomo, że w wyniku wezwania Unilin nabył 16.668.307 akcji Polcoloritu reprezentujących ok. 92,9986% wszystkich akcji spółki i uprawniających do wykonywania 19.901.518 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki stanowiących ok. 94,0686% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki. Na skutek tej transakcji, przekroczył próg 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki. Unilin zawiadomił też KNF i GPW o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu wszystkich walorów giełdowej spółki nieznajdujących się w jego posiadaniu. Zapewne więc Polcolorit wkrótce zniknie z warszawskiej GPW.

Nastąpiły również zmiany w zarządzie Polcoloritu. Rezygnację złożyła prezes Barbara Urbaniak-Marconi oraz wiceprezes Ireneusz Wolf. W ich miejsce powołano Nicolę Giombiniego na stanowisko prezesa, Lucę Beviniego na wiceprezesa oraz Stevena Hyosiga Lee na członka zarządu.
Ze swych funkcji w Radzie Nadzorczej Polcoloritu zrezygnowali Paweł Gońda – wiceprzewodniczący oraz Paweł Małkiński, Łukasz Piasecki i Paweł Wojtyczka – członkowie Rady Nadzorczej. Funkcję prokurenta Polcoloritu przestał pełnić Prospero Marconi.

Mohawk Industries, właściciel Unilin Polska, to znaczący producent oraz dystrybutor płytek ceramicznych ze Stanów Zjednoczonych. Do koncernu należy m.in. również Grupa Marazzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl