FreshMail.pl
10 płytkowych trendów na 2017 rok

Hiszpania jest jednym z wiodących producentów i eksporterów płytek ceramicznych na świecie.  Zapraszamy więc do zapoznania się z najważniejszymi trendami płytkowymi wskazanymi na rok 2017 przez hiszpańskie stowarzyszenie producentów płytek ASCER.

Pozycja hiszpańskiego sektora płytek odzwierciedla się nie tylko w jego wynikach finansowych, ale również w rozwijaniu i promowaniu nowych formatów płytek i kreowaniu trendów. Oto te, które hiszpańscy producenci uznają za aktualnie najważniesze.

Egzotyka w płytkach ceramicznych

Moda na tropiki – wzory i wnętrza nimi inspirowane – szybko zyskuje na popularności. To obecnie jeden z najbardziej wzrostowych trendów w projektowaniu wnętrz, wywodzący się z ogólnej tendencji do wprowadzania do wnętrz elementów wywodzących się z natury. Charakterystyczne dla tego trendu są wzory przedstawiające bujną, egzotyczną roślinność i zwierzęta ją zamieszkujące. Takie bardzo ekspresyjne wzory najlepiej prezentują się się jako elementy dekoracyjne.

płytki ceramiczne Mainzu, Livorno Series in white
Mainzu, Livorno Series in white

Fragmentaryczność wzorów

Hiszpańscy producenci płytek ceramicznych wzięli jako punkt wyjścia pojęcie modułowości i wymyślili wzory fragmentaryczne. Tendencja jest zaproszeniem do mieszania i dopasowywania kształtów geometrycznych.

płytki ceramiczne Vives Cerámica Firle Series in grey
Vives Cerámica Firle Series in grey

Jak ze stacji metra

Tzw. metro tiles, czyli płytki w formacie cegiełek spotykane często na starych stacjach metra,  od kilku sezonów święcą swoje triumfy na płytkowym rynku. Ale co roku mamy do czynienia z drobnymi wariacjami na temat tego trendu. Aktualnie płytki o tym formacie łączy się z heksagonami.

płytki ceramiczne Vives Etnia
Vives Etnia

Jodełka wraca

Klasyczny wzór zygzaka Chevron jest dziś jednym z głównych trendów obecnych w najmodniejszych wnętrzach. Dopuszczalne są wersje monochromatyczne lub utrzymane w kontrastujących kolorach, w połysku, matowe lub wybarwione. Ta wszechstronność jest dodatkowo rozszerzana przez szeroki wybór rozmiarów.

płytki ceramiczne Roca Ceramica, Flamant Geo Wood
Roca Ceramica, Flamant Geo Wood

Na właściwym torze

W 2016 r. linie były punktem wyjścia wielu projektów. Inspiracje linearne są nadal tendencją, z którą należy się liczyć. Rzeczywiście, nie ma lepszego wyboru, jeśli chodzi o stworzenie na ścianie wrażenia ruchu lub głębi.

płytki ceramiczne Saloni, Integra Linear
Saloni, Integra Linear

Płytka jako dzieło sztuki

Tendencja ta analizuje sposoby przekształcania płytek ceramicznych w obiekty kultowe. Przynosi unikatowe kafelki tworzące spersonifikowane wnętrze. Wyprodukowane z drobiazgową dbałością o szczegóły.

płytki ceramiczne Harmony, Signature Bowl
Harmony, Signature Bowl

Miękki dotyk

Ten trend przynosi ze sobą płytki imitujące tkaniny, stwarzające poczucie przytulności i ciepła. Mogą to być płytki z wzorem naśladującym romantyczne hafty, ale też tkaniny piqué, satyny, aksamity lub tweed. Mogą być wzbogacone o blask brokatu lub geometryczne wzory.

płytki ceramiczne Gayaforest, Brick Bold Almond
Gayaforest, Brick Bold Almond

Skala szarości

Pomimo niedawnej eksplozji koloru, który zalał współczesne dekoracje, szary pozostaje wiernym sojusznikiem współczesnych projektantów wnętrz. Rzeczywiście, najnowsze kolekcje ceramiczne podłogowe i ścienne oferują pełny zakres szarości. Można wśród nich znaleźć zarówno chłodniejsze odcienie i kolory przypominające łupki, jak też miękkie odcienie wpadające w beż.

płytki ceramiczne Roca Ceramica, Pure
Roca Ceramica, Pure

Płytki ceramiczne w stylu oversize

Płytki z roku na rok po prostu stają się coraz większe. Kłopotliwe do układana płytki XXL są idealne do pokrycia dużych powierzchni tworząc poczucie ciągłości powierzchni. Wykończenia metalizowane dodaje przestrzeni charakteru.

płytki ceramiczne Inalco, Masai
Inalco, Masai

Wodne życie

Zielony i błękit to kolory podwodnego świata, które idealnie wpisują się w charakter łazienkowego wnętrza. Dostępne w wielu formatach i wykończeniach. Ich obecność na pewno jest odczuwalna.

płytki ceramiczne Keros Ceramica., Color Aguamarina
Keros Ceramica., Color Aguamarina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl