FreshMail.pl
Nowe wizje baterii kuchennych

Niemiecka organizacja iF odpowiadająca za promocję dobrego designu, już po raz siódmy przyznała nagrodę Hansgrohe Design Private. W tym roku konkurs związany był z tematem armatury kuchennej.

Konkurs odbywał się pod hasłem Przyszłe życie: innowacyjne formy wykorzystywania wody w kuchni jutra. Kierowany był do młodych projektantów z całego świata. Nadesłano blisko 500 prac, z czego jury wybrało piątkę finalistów.

Jan Heisterhagen, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Hansgrohe SE, był zachwycony osiągnięciami młodych projektantów: Jestem pod wrażeniem kreatywności, z którą młodzi studenci zbliżyli się do tegorocznego tematu. Wiele z nadesłanych koncepcji jest dowodem na to, że potencjał innowacji w dziedzinie wyposażenia kuchni nie jest wcale wyczerpany – powiedział.

Prezentujemy zwycięskie projekty w konkursie Hansgrohe Design Private 2017.

Lifting Sink | zlewozmywak

Projekt: Chengyong Li, Lei Yang, Sian Lin, Peishan He /  Zhengzhou University of Light Industry, School of Art and Design, Zhengzhou, ChinyLifting Sink

Lifting Sink składa się tak naprawdę z trzech metalowych wkładów o różnych rozmiarach. W zależności od tego, ile mamy rzeczy do umycia, wybieramy najbardziej odpowiedni rozmiar wkładu. Rozwiązanie gwarantuje oszczędność wody.

Movable Rotation | zlewozmywak

Projekt: Wenjia Ding, Tengye Li, Tao Xiong, Chenjing Liu /  East China University of Science & Technology, School of Art Design & Media, Shanghai, Chiny

Movable Rotation
Prezentowane rozwiązanie to nie tylko innowacyjny pomysł na wykorzystanie wody w kuchni, ale przede wszystkim wyjątkowe rozwiązanie projektowe. Zamienia ono klasyczny zlewozmywak w przedmiot o ciekawej wartości wizualnej. Movable Rotation to bowiem rozwiązanie, w którym woda w formie kolumny wypływa z obracającego się w okół własnej osi rantu. Przekręcając zlewozmywak, regulujemy także temperaturę wody.  Jak zapewniają projektanci, rozwiązanie zapewnia bardziej efektywne i szybsze mycie.

Rail Kitchen Faucet | bateria kuchenna

Projekt: Hyoungwuk Moon, Jeonghyeon Lee / Cheongju University, College of Arts, Cheongju, Republika Korei

Rail Kitchen Faucet | bateria kuchenna
Idea tej baterii w przemyślny sposób łączy dwa najważniejsze punkty w kuchni: zlewozmywak i kuchenkę (płytę elektryczną). Dzięki specjalnej szynie w kuchennym blacie, baterię można dowolnie przesuwać z miejsca na miejsce, co zdecydowanie ułatwia np. napełnianie wodą dużych garnków.

H2Wall | podajnik wody

Projekt: Lucas Ruffinengo / Universidad Nacional de Mar del Plata, Arquitectura, Urbanismo y Diseño, Mar del Plata, Argentyna

H2Wall
To rozwiązanie pozwala w precyzyjny sposób nie tylko odmierzyć potrzebną ilość wody, ale również dokładnie obliczyć i zaplanować jej zużycie, np. w przeciągu miesiąca.

Water Curtain | bateria kuchenna

Projekt: Xucheng Yan / Huazhong University of Science and Technology, Wuhan City, Chiny

Water Curtain - bateria kuchenna
Ta sensoryczna bateria „wyczuwa” wielkość przedmiotu, który umieszczamy pod wylewką i dopasowuje do niego szerokość strumienia wylewanej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl