FreshMail.pl
Design z plusem na ISH 2017

Wyróżnienie przemyślanego połączenia technologii i wzornictwa – to główny cel odbywającego się od blisko 35 lat w ramach frankfurckich targów ISH konkursu Design Plus. W tym roku tytuł ten przyznano 25 produktom.


W ostatniej edycji konkursu Design Plus udział wzięło 106 firm: 42 z Niemiec i aż 64 z innych krajów. Zgłosiły one 154 produkty, które zostały poddane ocenie specjalistów z Niemieckiej Rady Projektowej. Tytuł trafił do 14 niemieckich produktów i do 11 uczestników z Australii, Belgii, Włoch, Szwajcarii i Hiszpanii.

Nagrodzone produkty urzekły nas inteligentną technologią, wysoką funkcjonalnością, estetyką i precyzją w zakresie technologii.  Z pewnością wyznaczają nowe standardy pod kątem zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ekonomii – mówi Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt.

Design Plus – to co warte uwagi

W konkursie na targach ISH 2017 nagrodzono zarówno produkty łazienkowe, jak i te z segmentu ogrzewania i klimatyzacji. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Z pewnością na nową kolekcję Origin hiszpańskiej marki Inbani. Inbani nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o wzornictwo produktów, które proponuje. Wszystko jest tu trochę „inne”. I chociaż już nie jeden raz przyszło nam się w łazienkach spotykać z inspiracjami rodem z Dalekiego Wschodu, w przypadku Origin nie można mówić o sztampie czy przesadzie. Pomysł na zróżnicowanie pod względem materiałów – np. drewno, metal, szkło, marmur, Ceramilux, z którego wykonano m.in. umywalki, wielość elementów serii, proporcje poszczególnych produktów, dopracowanie szczegółów (w serii pojawiły się nawet akcesoria łazienkowe oraz mobilne meble, przeznaczone także do siedzenia), sprawiają , że mówimy o kolekcji na wskroś kompletnej i przemyślanej. Jej autorem jest koreański projektant Seung-Yong Song.

Kolejny ciekawy produkt to toaleta Primus szwajcarskiej marki Axent. Wykorzystuje technologię spłukiwania zintegrowaną z samą muszlą, przez co WC nie potrzebuje oddzielnego zbiornika na wodę, bądź instalacji systemu podtynkowego. Producent gwarantuje wyjątkowo efektywne spłukiwanie, dodatkowo z oszczędnością wody.

Ok, toaleta nie jest mała – od ściany ma aż 72 cm. Ale pewnie znalazłoby się wiele łazienek, w których miałaby swoje bardzo praktyczne zastosowanie.

Grzejniki lubią design

Wśród nagrodzonych produktów jest też kilka grzejników. Zwraca uwagę fakt, że wszystkie są w zasadzie do siebie trochę podobne pod względem designu. Mamy zatem modę na minimalistyczne, płaskie, panelowe formy. Na ich tle wyróżnia się także nagrodzony Design Plus grzejnik Origami włoskiej marki Tubes Radiatori – w formie składanego parawanu.

I jeszcze jedno – znikająca łazienka od australijskiej marki Uniqe Bathrooms. Jej twórcy twierdzą, że tak jak zmywarka rozpoczęła prawdziwą kuchenną rewolucję, tak ich UB rozpocznie ją w łazience. Pod skrótem UB kryje się produkt, który w panelu o wymiarach 60×60 cm może ukryć w sobie toaletę, umywalkę, meble, a nawet prysznic. W każdej chwili, poszczególne elementy tego modułu mogą być wyjęte, a zaraz potem schowane. Całość wykonano ze stali, a producent zapewnia, że nie jest to produkt przeznaczony wyłącznie do niewielkich przestrzeni. Równie dobrze sprawdzi się tam, gdzie użytkownik ceni sobie czystość formy i niczym niezakłóconą przestrzeń.

Zapraszamy do naszej galerii, w której obejrzą Państwo wybrane produkty nagrodzone tegorocznym tytułem Design Plus.

fot. otwierające: Origin, Inbani

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl