FreshMail.pl
Bateria Tara marki Dornbracht ma już 25 lat

Tara 25 lat temu zrewolucjonizowała design łazienek i jest obecnie uważana za jego ikonę. Od momentu wprowadzenia w 1992 r. stała się wielokrotnie kopiowaną i nagradzaną klasyką designu. Aby uczcić 25. jubileusz baterii Tara, Dornbracht wprowadza nowe wykończenie w powierzchni cyprum.

Prawie żadna inna armatura nie miała tak radykalnego i trwałego wpływu na projektowanie łazienek jak Tara. Z minimalistycznym wzornictwem, charakterystycznymi krzyżowymi uchwytami i smukłą, półokrągła wylewką, Tara właściwie nie wpisywała się w obowiązujące trendy na początku lat 90. ubiegłego wieku. Progresywne wzornictwo armatury Tara sprawiło jednakże, że szybko stała się ikoną designu.

Od tamtego czasu Dornbracht konsekwentnie aktualizuje jej historię. W 2008 r. projekt serii Tara został subtelnie zrewidowany – w pełnej zgodności z zasadą „nie zmieniaj klasyki, tylko ją udoskonalaj”. Zmniejszenie średnicy uchwytów i rozet oraz minimalne wydłużenie korpusu baterii nadały armaturze smuklejszy, delikatniejszy i bardziej wyprostowany wygląd.

Kontury całej serii Tara zostały zaostrzone, aby jeszcze bardziej podkreślić perfekcyjną geometrię i symetrię przejrzystej formy.

– Tara jest idealnym ucieleśnieniem zasad projektowania firmy Dornbracht: proporcji, precyzji, progresywności, osobowości i wykonania – mówi Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający. Te pięć zasad („5 Ps”) stanowi podstawę ponadczasowej estetyki ukierunkowanej nie na dominujące mody, lecz na uniwersalne reguły projektowania. –  Mimo że zadebiutowała 25 lat temu, Tara nie straciła nic ze współczesnego znaczenia i nadal jest uosobieniem awangardy w łazience.Dornbrachtndreas

Tara w wykończeniu cyprum jest kolejnym dowodem na wszechstronność kultowych serii Dornbracht. Połysk różowozłotego wykończenia 18-karatowego złota i miedzi promieniuje ciepłem oraz elegancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl