FreshMail.pl
Oskar Polskiego Biznesu dla Andrzeja Wodzyńskiego

24 kwietnia, na Zamku Królewskim w Warszawie właściciel Grupy Tubądzin, Andrzej Wodzyński, odebrał Oskara Polskiego Biznesu. Polski Klub Biznesu już od 25 lat przyznaje tę nagrodę wybitnym osobistościom życia gospodarczego i politycznego, których działalność na arenie międzynarodowej sprzyja polskim interesom.

Oskary Polskiego Biznesu są przyznawane od 1992 roku. Polski Klub Biznesu wręcza je osobom, które swoją działalnością wybitnie przyczyniają się do promocji polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Pierwszym laureatem nagrody był prof. Zbigniew Brzeziński – doradca prezydentów USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Statuetką zaprojektowaną przez profesora Adama Myjaka w poprzednich latach uhonorowano także m.in. Leonida Kuczmę, Pata Coxa i Prezydenta Lecha Wałęsę.

Właściciel Grupy Tubądzin odebrał statuetkę z rąk Ryszarda Konwerskiego, prezesa Polskiego Klubu Biznesu oraz Wiceprezesów: Bogusława Dębskiego, Franciszka Gaika i Stanisława Leszka.

Bycie tutaj i odbieranie tej nagrody to dla mnie wielki zaszczyt i honor. Prawdą jest, że wiele lat temu zaczynaliśmy nasz biznes w szklarni. Marzyłem wówczas o tym, żeby mieć najnowocześniejszą fabrykę w Polsce, jednak rzeczywistość przekroczyła marzenia, mamy bowiem jeden z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Nie udałoby się to, gdyby nie niesamowita grupa moich współpracowników i kolegów i za tą wspaniałą nagrodą kryją się także oni – mówił ze sceny Wodzyński. W uzasadnieniu jury można przeczytać m.in., że Andrzej Wodzyński otrzymał nagrodę za „wieloletnie, konsekwentne inwestowanie polskiego kapitału; innowacyjne technologie; imponujące tempo realizacji inwestycji; wybitny wkład w tworzenie polskiego przemysłu ceramiki przemysłowej i wzmacnianie jego pozycji na światowych rynkach”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl