FreshMail.pl
Po co marnować wodę?

„Po co marnować wodę?” to ogłoszone przez ONZ hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody.  Celem zaplanowanych na ten rok działań jest zwrócenie większej uwagi na problem możliwości ponownego wykorzystania zużytej wody, zarysowanie wyzwań w tym zakresie i doprowadzenie do zredukowania ilości zużywanej wody.

Podczas gdy 1.8 miliarda ludzi na świecie zmuszonych jest do korzystania z zanieczyszczonych źródeł wody, a ponad 660 milionów ma do niej mocno ograniczony dostęp, w innych krajach 80% zużytej wody trafia do rzek i mórz, podczas gdy mogłaby być wykorzystana ponownie. Z tego względu ONZ chce zwrócić uwagę na możliwości jej zagospodarowania.

Ponowne wykorzystanie zużytej wody jest jednym z kluczowych wyzwań, z jakimi będzie trzeba zmierzyć się w przyszłości. Według ONZ, przy odpowiedzialnym inwestowaniu w rozwiązania ekologiczne możliwe byłoby uzyskanie oszczędności sięgających 90% potrzebnej energii i 70% zużywanej wody.

#NoWalking4Water

Już drugi rok z rzędu fundacja We Are Water, poprzez kampanię #NoWalking4Water, zwraca uwagę społeczeństwa na liczbę godzin, które miliony kobiet i dziewczynek muszą poświęcać codziennie, by zapewnić sobie i bliskim dostęp do wody. Działania fundacji kierowane są do każdego z nas, angażując mieszkańców różnych krajów w tym i osobistości znane ze świata sportu, muzyki czy z wielkiego ekranu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem, w czym bardzo pomocne są 20-litrowe kanistry, podobne do tych, które używane są przez miliony ludzi do noszenia wody, dające możliwość wejścia choć na chwilę w ich skórę.

Każdy kto chciałby dołączyć do akcji może pobrać ze strony internetowej NoWalking4Water zdjęcie kanistra i zrobić sobie z nim zdjęcie, na przykład drukując je lub wyświetlając na ekranie urządzenia mobilnego, by następnie udostępnić na swoich kanałach Social Mediowych, wraz z hashtagiem #NoWalking4Water.

Akcje z okazji Światowego Dnia Wody, organizowanego przez Fundację We Are Water, będą miejsce odbywać się w różnych krajach, między innymi w Portugali, Anglii czy Polsce.

Światowy Dzień Wody w Polsce

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody, Roca Polska podjęła współpracę z Fundacją Habitat for Humanity, która realizuje projekty zapewniające godne miejsce do życia niezamożnym osobom zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Organizacja pomaga tym, którzy nie mają gdzie mieszkać lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm. Habitat for Humanity buduje i remontuje domy, przy wsparciu samych beneficjentów, wolontariuszy, darczyńców i organizacji habitatowskich z innych krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl