FreshMail.pl
Andrzej Wodzyński nagrodzony Oskarem Polskiego Biznesu
ANDRZEJ WODZYŃSKI fot. Tomek Pikuła

Właściciel Grupy Tubądzin, Andrzej Wodzyński, został uhonorowany nagrodą Oskarem Polskiego Biznesu. Od 25 lat Polski Klub Biznesu przyznaje ją wybitnym osobistościom życia gospodarczego i politycznego, których działalność na arenie międzynarodowej sprzyja polskim interesom. Wręczenie statuetek nastąpi 17 marca podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Właściciel i założyciel Grupy Tubądzin otrzymał nagrodę „za wieloletnie, konsekwentne inwestowanie polskiego kapitału; innowacyjne technologie; imponujące tempo realizacji inwestycji; wybitny wkład w tworzenie polskiego przemysłu ceramiki przemysłowej i wzmacnianie jego pozycji na światowych rynkach”. W listopadzie ubiegłego roku Andrzej Wodzyński otworzył kolejną fabrykę Tubądzina w Polsce – tym razem w rodzinnym Sieradzu.

Najnowocześniejszy zakład produkcji płytek w tej części Europy wybudowano w rekordowym tempie 9 miesięcy. Zastosowana w nim linia produkcyjna Continua+ pozwala na wytwarzanie płytek w sposób ciągły, metodą walcowania. Przełamuje przy tym bariery związane z produkcją płyt w wielkich formatach, a także umożliwia wytwarzanie ich w szerokim zakresie wymiarów i grubości. Pracę w sieradzkiej fabryce znalazło 170 osób. Wartość inwestycji to 170 mln złotych.

Wyzwania rynku

Historia Grupy Tubądzin sięga 1983 roku. Andrzej Wodzyński ze wspólnikiem uruchomił wówczas produkcję płytek ceramicznych w Bartochowie, w dawnym województwie sieradzkim. Mimo, iż nie był to dobry czas dla prywatnych działalności, upór przedsiębiorcy i jego wiara w sukces inwestycji doprowadziły do olbrzymiego rozwoju firmy. W konsekwencji, w 1994 roku uruchomiono nowoczesną linię produkcyjną wykorzystującą technologię jednokrotnego wypału, co pozwoliło firmie nie tylko wejść do grona wiodących producentów płytek w kraju, ale też zaistnieć na arenie międzynarodowej. Wodzyński nigdy nie bał się wyzwań i nowości.

Dzięki współpracy, jaką podjął z czołowymi polskimi projektantami, płytki zaczęto postrzegać nie tylko jako element czysto użytkowy, ale też nierozerwalnie związany z designem. Od ponad 30 lat Andrzej Wodzyński oraz jego firma kształtują rynek i trendy, stale powiększając ofertę produktów. Jedną z nowości Tubądzina są wielkoformatowe płytki, które wcześniej były towarem wyłącznie importowym.

Polskie Oskary

Oskary Polskiego Biznesu są przyznawane od 1992 roku. Polski Klub Biznesu wręcza je osobom, które swoją działalnością wybitnie przyczyniają się do promocji polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Pierwszym laureatem nagrody był prof. Zbigniew Brzeziński – doradca prezydentów USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Statuetką zaprojektowaną przez profesora Adama Myjaka w poprzednich latach uhonorowano także m.in. Leonida Kuczmę, Pata Coxa i Prezydenta Lecha Wałęsę.

Właściciel Grupy Tubądzin odbierze Oskara Polskiego Biznesu 17 marca podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl