FreshMail.pl
Duravit Partnerem ósmej edycji Festiwalu „Era Schaeffera”
8. edycja Ery Schaeffera. / fot. mat. prasowe

25 listopada 2016 w Studiu Tęcza na warszawskim Żoliborzu, odbyło się multimedialne widowisko, które wprowadziło widzów w świat inspirujący wyobraźnię Schaeffera. Festiwal Era Schaeffera animowali artyści skupieni wokół Fundacji Przyjaciół Sztuk Aurea Porta, jako coroczny hołd dla dorobku obecnie 87 –letniego Bogusława Schaeffera.

Postać Bogusława Schaeffera, artysty określanego mianem Leonarda da Vinci XXI wieku, jest rozpoznawalna i doceniana wciąż bardziej za granicą, niż w Polsce. Stworzył on około 550 dzieł muzycznych, 44 sztuk teatralnych, granych z dużym powodzeniem w kraju i za granicą, a także około 400 prac graficznych. Wśród jego publikacji odnajdujemy 15 książek (w tym 3 zarysy historii muzyki i unikatowy podręcznik do nauki kompozycji), przeszło 800 artykułów, studiów, felietonów i esejów z zakresu muzyki współczesnej, filozofii kultury, psychologii twórczości oraz pedagogiki kompozycji. Jest najchętniej wystawianym polskim autorem pośród żyjących dramatopisarzy.

Festiwal „Era Schaeffera” jest imprezą cykliczną będącą rodzajem hołdu dla sztuki Bogusława Schaeffera. Celem Festiwalu jest promocja twórczości artysty i przybliżenie jego postaci zwłaszcza osobom młodym.

Tegoroczna „Era Schaeffera” ponownie zaskoczyła formą i treścią. Uczestnicy przechodzi przez kolejne pokoje, w których ich wyobraźnia stymulowana była dźwiękiem, obrazem, słowem i ruchem. Jedno z pomieszczeń zostało wyposażone przez firmę Duravit w umywalkę stawianą na konsoli z serii Cape Cod oraz toaletę z deską sedesową z funkcją mycia SensoWash.

„Era Schaeffera” to także coroczne międzynarodowe spotkania artystów różnych dziedzin: muzyki, teatru, tańca, filmu oraz performance’u, zafascynowanych twórczością Schaeffera. W tym roku odtwórcą postaci Schaeffera był aktor Waldemar Obłoza a widowisko zakończyło się występem muzyka Michała Urbaniaka z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl