FreshMail.pl
Selena umacnia swoją obecność w Kazachstanie

Selena – producent i dystrybutor chemii budowlanej – uruchamia w Kazachstanie fabrykę i centrum dystrybucyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Nowe miasto Astana”. Inwestycja znacząco zwiększy moce produkcyjne firmy i pozwoli na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton chemii budowlanej rocznie.

grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu Seleny w formie transmisji telewizyjnej z udziałem Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.

Grupa Selena prowadzi w Kazachstanie działalność od 2002 roku. Aktywność Seleny w Kazachstanie realizowana jest przez oddziały dystrybucyjne zlokalizowane w Astanie, Ałmacie, Szymkencie, Atyrau, Aktobe, Aktau, Karagandzie i Ust-Kamienogorsku, a także przez pierwszy zakład produkcyjny w Astanie – wytwarzający zaprawy suche służące do ocieplania budynków. W ciągu 14 lat Selena zbudowała pozycję na lokalnym rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi 45%. W swojej ofercie na rynku kazachstańskim Grupa ma ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Nowe miasto Astana” rozpoczęła się w 2015 roku i poprzedzona była wieloma przygotowaniami. Jest to zaawansowana inwestycja, w skład której wchodzi nie tylko zakład produkcyjny, ale również nowoczesne centrum dystrybucji.

– Realizację tej inwestycji silnie wspierał Ambasador Republiki Kazachstanu w Polsce – Pan Altay Abibullajev, a także rząd i administracja Republiki Kazachstanu oraz Akimat Astany. Dzięki temu nowy zakład produkcyjny Seleny w Astanie został zbudowany i uruchomiony w rekordowym tempie – nie tylko biorąc pod uwagę uwarunkowania w regionie – ale uwzględniając nawet standardy światowe. Silnym, pozytywnym impulsem do dalszego rozwoju współpracy biznesmenów oraz naukowców Kazachstanu i Polski była także wizyta Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce w sierpniu bieżącego roku. Jesteśmy bardzo dumni, że 6 grudnia to właśnie Pan Prezydent dokonał uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Seleny w Astanie. Wierzę, że inwestycja Seleny przyczyni się do zacieśnienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Kazachstanem, który jest obecnie jednym z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych miejsc do inwestowania w Azji Centralnej – powiedział Krzysztof Domarecki Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl