FreshMail.pl
Będzie nowa marka płytek. Duży format powstaje już w Polsce

Grupa Tubądzin dodała do swojego portfolio nową markę – Monolith. Będą to płytki wielkoformatowe, dostępne w dziesięciu formatach – od 30 x 60 cm, aż po 120 x 240 cm, dotąd nieprodukowanym w Polsce.

Płytki są wytwarzane przy użyciu najnowszej technologii Continua+ w najnowocześniejszej fabryce w tej części Europy, którą Grupa Tubądzin otworzyła w Sieradzu.

Płytki gresowe marki Monolith są przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje. Będą dostępne w dwóch grubościach 6 mm lub 10 mm – w zależności od formatu. Największy rozmiar płytki to 120 x 240 cm.

Dotychczas takie produkty były sprowadzane na polski rynek wyłącznie z zagranicy. Uzupełnią one asortyment wytwarzany obecnie przez dwa zakłady produkcyjne Grupy – w Ozorkowie i Tubądzinie.
Wielkoformatowe płytki będą produkowane w nowej fabryce należącej do Grupy Tubądzin, która została uruchomiona 29 listopada br. w Sieradzu.

Zastosowanie nowoczesnej technologii przy ich wytwarzaniu, czyli Continua+, przełamuje bariery produkcyjne związane z dużymi formatami płytek, pozwala na uzyskiwanie efektów estetycznych w sposób łatwy i naturalny, dodatkowo oferując wyjątkowy potencjał personalizacji. Continua+ umożliwia wytwarzanie płyt w szerokim zakresie wymiarów i grubości, unikalnych zarówno ze względu na powierzchnię jak i przekrój masy, przy wysokiej wydajności, niemożliwej do osiągnięcia w tradycyjnym procesie produkcji. Płyty formuje się w sposób ciągły walcami. Ta rewolucyjna na polu ceramiki innowacja została zastosowana po raz pierwszy w Polsce.

Oprócz nowej marki Monolith w nowej fabryce produkowane będą również kolekcje płytek stworzone dla marki przez światowych designerów – Dorotę Koziara oraz Macieja Zienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Zapisz się do naszego newslettera!

Co tydzień wyślemy Ci zestaw najciekawszych tekstów oraz... czasami pewien bonus. Tylko dla subskrynentów.

Tak, chcę otrzymywać Wasz niesamowity newsletter! (I wiem, że w każdej chwili będę mógł się wypisać).

FreshMail.pl